Ботев (Вр) и Черно море си създадоха множество положения, но така и не намериха пътя към гола

Ботев (Враца) и Черно море не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Двата тима си създадоха доста положения в срещата, като на няколко пъти някой футболист излизаше сам срещу вратаря, но така и не се стигна до попадение. В герой за домакините се превърна Красимир Костов, който на няколко пъти успяваше да измъкне своя тим от изоставане в резултата. В 76-ата минута Чавдар Ивайлов успя да вкара топката във вратата на “моряците”, но голът бе отменен заради засада.

Ботев (Вр) отваря ваксинационен център пред стадиона преди мача с Черно море

След първоначален натиск на гостите “моряците” можеха да открият още в 4-ата минута. Тогава варненци получиха правото да изпълняват пряк свободен удар. След късо изпълнение Васил Панайотов стреля, но се получи рикошет и така топката стигна до непокрития Родриго, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа. Бразилецът пое добре с единия крак и с другия отправи изстрел от въздуха, но Костов изби. Малко по-късно Зе Гомеш стреля с глава, но право в ръцете на вратаря.

В 7-ата минута обаче Ботев пропусна да вкара. Тогава след диагонално извеждащо подаване Касини пое добре на гърди, излезе сам фронтално срещу вратаря, но ударът му премина покрай страничния стълб.

В следващите минути Черно море продължи да натиска своя съперник. В 13-ата Леандро бе изведен по перфектен начин сам срещу Костов, но отново вратарят на врачани се намеси по подобаващ начин.

Последва период от играта, в който липсваха чисти положения. В 26-ата минута Ботев направи хубава атака, която доведе до напрежение в наказателното поле на Черно море, но така и не се намери футболист, който да вкара топката във вратата на гостите.

В 37-ата минута отново героят за тима от Враца се казваше Красимир Костов. И този път Андраде бе изведен по прекрасен начин и се оказа сам срещу вратаря на Ботев. Нападателят стреля с левия крак от границата на вратарското поле, но стражът спаси. Топката обаче се върна в краката на Зе Гомеш, който успя да финтира защитник и да нанесе нов удар от близка дистанция, но и този път Костов спаси.

3 минути по-късно Бабунски стреля от границата на наказателното поле, но Дюлгеров успя да улови. Така през първата част двата тима не успяха да си вкарат и се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.

Второто полувреме започна с опасен удар от фаул на Дориан Бабунски, но без проблем за Дюлгеров.

В 56-ата минута Родриго центрира добре отдясно и намери Гомеш в наказателното поле. Нападателят добре си спря топката, вдигна я с коляно и опита да завърши атрактивно със задна ножица, но за негово съжаление ударът му премина над напречната греда.

Десетина минути по-късно Касини изведе Чавдар Ивайлов сам срещу вратаря на Черно море, но стражът успя да избие. Веднага след това обаче бе вдигнат и флагът за засада.

В 76-ата минута Мирослав Маринов центрира опасно и намери Мартин Николов на далечната греда за Ботев (Враца). Крайният бранител стреля директно от воле, но Дюлгеров успя да се намеси и да избие. Черно море отговори с пробив и удар на Леандро, но и този шут бе безуспешен.

В 78-ата минута Мартин Николов центрира, а Чавдар Ивайлов засече с глава и вкара. Веднага обаче голът бе отменен заради вдигнат флаг за засада. Последва преглеждане на ситуацията с ВАР, което потвърди взетото решение.

Последва натиск на домакините, който обаче не доведе до нищо. В 85-ата минута влезлият като резерва Сердюк бе изведен сам срещу вратаря, като около него нямаше нито един друг футболист. Нападателят напредна, но не успя да вкара, след като Костов отново спаси. Няколко минути по-късно нова атака на Черно море можеше да завърши с попадение, но и този път вратарят на Ботев се отчете с две прекрасни спасявания. Секунди преди края Стефан Велев засече подаване от въздуха, но и този път Костов бе на място.

С това равенство “моряците” събират в актива си 18 точки и остават на 5-ата позиция в класирането. Това е 4-то равенство в последните 5 срещи за варненци. Ботев (Враца) от своя страна продължава със дългата серия без победи, като това е 9-ти мач без успех за врачани. Момчетата на Дани Моралес се изкачват до 10-ата позиция, изпреварвайки Левски, и имат 11 точки в актива си.

БОТЕВ (ВРАЦА) 0:0 ЧЕРНО МОРЕ

Стартови състави:

Ботев (Вр): 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 5. Костадин Ничев, 6. Антонио Георгиев, 16. Матеус Казини, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Илия Миланов, 20. Дориан Бабунски, 21. Сержиньо, 77. Мартин Николов, 88. Йоан Бауренски

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 17. Велислав Василев, 15. Леандро Андраде, 20. Зе Гомеш, 72. Родриго Енрике

Снимка: Facebook - ПФК Черно море/ PFC Cherno more