Греда, пропусната дузпа и много положения, но без победител в битката между Черно море и Славия

Oтборите на Черно море и Славия завършиха при резултат 1:1 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Попаденията на стадион "Тича" реализираха Йевхен Сердюк (27) и Тони Тасев (53).

Първата интересна ситуация се откри пред гостите от София. В третата минута бранителят Венцислав Керчев отправи бомбен удар от около 30 метра, но кълбото се отби в гредата.

Отговорът на "моряците" не закъсня. В 12-ата минута Емил Виячки направи безумна дузпа срещу Леандро Андраде. Зад топката застана Родриго Енрике, който не успя да преодолее Светослав Вуцов.

В 14-ата минута Крис Добрев отново опита да обстрелва вратата на Черно море, но ударът му бе блокиран.

В 27-ата минута Питър Макрилос сбърка в центъра на терена. Васил Панайотов отне, след което топката попадна в краката на Андраде. Той напредна и намери Йевхен Сердик в наказателното поле, който не пропусна да накаже младия страж на "белите".

Три минути след подновяването на играта талантът на "моряците" Велислав Василев можеше да вкара първия си гол за тима. Той демонстрира отличен контрол на топката, овладя и стреля от 5-6 метра, но Вуцов спаси с крак.

В 53-ата минута Радослав Кирилов овладя центриране на Ертам Томбак. Крилото отправи удар, който срещна тялото на Крис Добрев. Топката се озова в Тони Тасев, който с мощен шут от няколко метра нямаше как да сбърка.

В 75-ата минута Цветомир Панов опита удар от далечна дистанция, който бе безкрайно неточен.

В 88-ата минута Стефан Велев първо стреля с глава в тялото на бранител на "белите". При добавката халфът шутира твърде слабо и право в ръцете на Вуцов. Секунди по-късно и Зе Гомеш не успя да донесе трите точки за своя тим. Нападателят засече с глава центриране от корнер, но кълбото премина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация на стадиона във Варна.

С този резултат Славия остава на четвърто място във временното класиране с актив от 19 точки. Футболистите на Илиан Илиев пък са зад тях с две по-малко.

ЧЕРНО МОРЕ - СЛАВИЯ 1:1

1:0 Сердюк (27)
1:1 Тасев (53)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 15. Леандро Андраде, 17. Велислав Василев, 72. Родриго Енрике, 9. Йевхен Сердюк

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертам Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Андреа Христов, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 16. Кемело Нгуена, 7. Питър Макрилос, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов, 11. Кристиан Добрев

Снимки: chernomorepfc.bg