Иван Станев пред Sportal.bg: Нищо не се знае в реванша! Ако покажем една постоянна игра, имаме своите шансове

Опитният разпределител на Хебър (Пазарджик) Иван Станев сподели пред Sportal.bg и Sportal TV след драматичната загуба от беларуския Шахтьор (Солигорск) с 2:3 гейма в първия мач между двата тима от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, че нищо не се знае в реванша и ако покажат една постоянна игра, имат своите шансове.

Хебър допусна обрат от Шахтьор в Шампионската лига

"Трябваше да бъдем по-постоянни. Може би този първи гейм, в който играхме добре, ако бяхме го затворили, щяхме да си затворим и мача с 3:0. Просто имаше непостоянство в нашата игра, но трябва да си вземем поуките и да не го допускаме отново, защото е важно. Какво мога да кажа, след като вече е свършил мача. Това, което направиха те в четвъртия гейм, е че биха един постоянен флот сервис, който явно ни затрудняваше. Това разколеба нашето посрещане, атаката ни не вървеше, дръпнаха с 4-5 точки и задържаха тази преднина до края. Може би имаме и умора в нашия отбор, вследствие на което падна и концентрацията ни."

Теодор Салпаров пред Sportal.bg: Трябва да намерим правилния подход да преодолеем Шахтьор

"Аз получих една контузия на Суперкупата и реално не съм тренирал оттогава. Дори беше риск това, че се включих в тайбрека. Надявам до мача в събота да съм добре и да мога да помогна на момчетата повече."

Гьорги Гьоргиев: Нямаме оправдание, ще играем на 100% в Беларус

"Ние бяхме подготвени, че мачът тук ще бъде тежък, както и се получи. И реваншът ще бъде тежък, но нищо не се знае във волейбола. Ако покажем една постоянна игра там, и ние имаме нашите си шансове", завърши Станев.