Втора загуба за Рилски спортист във ФИБА Къп

Отборът на Рилски спортист допусна втора загуба в група "Б" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров изиграха равностоен двубой като гост на Трефъл Сопот (Полша), но отстъпиха с 81:90 (9:24, 30:19, 21:21, 21:26) в двубой от втория кръг.

Домакините започнаха много силно мача и спечелиха първата четвърт с 24:9. Българите подобриха играта си, вкараха 30 точки през вторите 10 минути и на почивката намалиха изоставането си на 4 точки - 39:43. В третата част играчите на Рилски спортист на няколко пъти се доближиха на две точки от съперника, а преди последната четвърт изоставаха с 60:64.

Рилски спортист се бори мъжки, но не успя да отговори на класата на Апоел Ейлат

В заключителните 10 минути продължиха да търсят успеха. С третата си тройка в мача Павлин Иванов намали разликата до 4 точки по-малко от 2 минути преди края, но въпреки усилията на самоковци домакините не изпуснаха контрола и записаха първи успех в групата.

Рилски с нов съперник във ФИБА Къп

Павлин Иванов и Ей Джей Хес бяха най-резултатни за Рилски спортист с по 15 точки. Алекс Симеонов завърши с 12 точки и 8 борби, а с 10 точки и 6 борби се отчете Трей Портър. За полския тим се отличи Павел Леончик със 17 точки и 8 борби, а по 16 точки добавиха Брендън Йънг и Дариус Лий Мотън.

В другия мач от групата Апоел Ейлат (Израел) загуби от БК Киев (Украйна) със 78:86. Българският тим е на последно място в групата с две поражения, а лидер е Киев с два успеха в два мача.

В следващия кръг Рилски спортист е домакин на БК Киев на 27 октомври.