Рилски спортист се бори мъжки, но не успя да отговори на класата на Апоел Ейлат

Отборът на Рилски спортист не успя да запише победоносно начало на европейското си участие през настоящия сезон. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров допуснаха загуба в първия си мач от груповата фаза на ФИБА Къп, след като не издържаха срещу израелския Апоел Ейлат и загубиха срещата в зала "Арена Самоков" с крайното 86:94 (18:21, 28:23, 18:22, 22:28).

По този начин след изиграването на първите мачове в група "B" Рилски спортист се намира на последната позиция с актив от 0-1, докато на трето място със същия актив е отборът на Трефъл Сопот. Апоел Ейлат и Киев Баскет са лидери с 1-0. Следващият мач на българския тим в надпреварата е на 20 октомври - гостуване в Полша на Трефъл.

Въпреки че бе считан за аутсайдер срещу израелския си съперник, в който личаха имената на Джъстин Патън (бивш играч от НБА) и Вангелис Мандзарис (бивш играч на Олимпиакос), Рилски спортист не се даде лесно и в рамките на първите 30 минути бе напълно равностоен на Апоел.

За съжаление, носителите на Купата на България загубиха мача в началото на последната четвърт, когато позволиха серия от 14 последователни точки на израелците. Разликата в резултата стана твърде сериозна, като до края на мача Рилецо се хвърли на щурм, но успя единствено да намали изоставането си на 8 точки - 86:94.

Брендън Браун наниза 17 точки за Рилски спортист. Трей Портър изигра поредния си силен мач от началото на сезона, като се разписа със 17 точки и 9 борби за 21 минути на паркета. Алекс Симеонов добави още 13 точки и 5 борби, а Джеймс Паджет вкара още 12.

Зуф Бен Моше поведе Апоел с 18 точки и 5 борби. Брайън Алън наниза още 16, Рой Хубер се разписа с 15 точки и 10 асистенции, а Джъстин Патън и Ромело Уайт вкараха по още 12 точки за успеха.