Еспаньол не сбърка срещу Кадис

Еспаньол победи Кадис с 2:0 в домакинството си от 9-ия кръг на испанската Ла Лига. Каталунците показаха по-стойностна игра и можеха да се поздравят и с по-изразителен успех.

Домакините можеха да открият резултата в 32-ата минута, когато удар на Раул де Томас се отби от гредата.

В 45-ата минута се стигна до едно разбъркване пред вратата на гостите след центриране от корнер Лорен Морон отблизо стреля в гредата, но този път топката отиде в краката на Де Томас, който на празна врата вкара за 1:0.

В 65-ата минута късметът помогна на каталунците да удвоят преднината си. Изстрел на Меламед се отби от защитник, излъга вратаря и се оплете в мрежата за 2:0.

Така Еспаньол записа втора поредна победа и с 12 точки излезе на 11-ата позиция в класирането. Кадис се намира на 16-ото място със 7 точки.