Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Реал Мадрид се изгуби отново и допусна втора поредна загуба

Реал Мадрид пак игра слабо и загуби с 1:2 при визитата си на Еспаньол в мач от 8-ия кръг на Ла Лига, с което изпраща лоша седмица. Това е първо поражение за тима в първенството изобщо от януари насам, както и първо на чужд терен от миналия ноември. То обаче идва дни след домакинския провал срещу Шериф (Тираспол) (1:2) в Шампионската лига, както и нулевото реми срещу Виляреал в предходната среща.

Юношата на “белите” Раул де Томас беше точен за 1:0 в 17-ата минута, а в 60-ата бившият футболист на Барселона Алейш Видал удвои. Силите на “лос бланкос” стигнаха само за едно попадение на Карим Бензема в 71-вата. Други два гола на тима от Мадрид правилно не бяха зачетени заради засади.

Днес треньорът на Реал Карло Анчелоти беше оставил на пейката Каземиро и Еден Азар. Тони Кроос записа първо участие за сезона в първенството след възстановяване от травма, като зае мястото на Каземиро пред двойката централни бранители. Едуардо Камавинга отново получи шанс като титуляр, а Федерико Валверде беше натоварен с по-офанзивни функции. Дейвид Алаба беше преместен на левия бек, след като известно време там действаше Начо Фернандес.

23 Еспаньол - Реал Мадрид 2:1

За Еспаньол това е едва втора победа след завръщането на отбора в елита. На вратата беше бившият страж на Реал Диего Лопес, а в атака действаше юношата на столичани Раул де Томас.

Гостите притиснаха съперника с висока преса още от първата секунда и след грешка при изнасянето на топката Карим Бензема получи шанс в 4-ата минута, но Лопес спаси удара му. В 9-ата минута обаче и на Тибо Куртоа на другата врата се наложи да се намесва, защото Aдри Ембарба стреля към него, а имаше и рикошет.

Неубедителното начало на Реал позволи на Еспаньол да поведе в резултата. В 17-ата Ембарба задмина Алаба по дясното крило и центрира към връхлитащия пред вратата Де Томас, който изпревари Лукас Васкес - 1:0.

Веднага след подновяването на играта централният защитник на "лос меренгес" Едер Милитао опита да вкара от своята половина с директен шут и топката за малко не попадна в целта. Мадридчани не можеха по никакъв начин да застрашат защитата на Еспаньол и чак в 42-ата се стигна до опасност, при която Милитао засече с глава, но в аут.

На полувремето Анчелоти извади Камавинга и пусна Родриго Гоес. Оказа се, че младият французин е получил травма. В 50-ата Милитао отново надскочи всички в наказателното поле на Еспаньол, но и този път ударът му излезе в аут.

Реал обаче все така не играеше добре и допусна втори гол. В 60-ата минута Алейш Видал с лекота чукна топката между краката на Начо Фернандес и излезе фронтално срещу Куртоа, след което порази мрежата му за 2:0.

Еспаньол пропусна да дръпне с 3:0, тъй като в 64-ата Сержи Дардер също се оказа очи в очи с вратаря, но шутира край гредата.

Бензема блесна с отиграване в 71-вата минута и Реал се върна в мача. Тогава той задмина няколко играчи на домакините и с десния крак намали резултата на 2:1.

Мадрид натисна с всички сили, а на терена вече бяха и Азар, и Лука Йович. В 80-ата малко не достигна на Бензема да изравни с глава. Четири минути по-късно французинът асистира за атрактивен гол на Азар, но той не беше признат заради засада при атаката. В крайна сметка усилията на гостите не донесоха дори точка.