Петко Христов със силни изяви при обрат на Специя

Отборът на Специя постигна втората си шампионатна победа през сезона, след като осъществи обрат за 2:1 при домакинството си на Салернитана в първия мач от осмия кръг на Серия А.

Българският национал Петко Христов изигра цял мач за “орлетата”. За пореден път той беше сред най-добрите на терена за своя отбор, като най-добра беше статистиката му при изчистванията и блокираните удари - по четири, като също така бранителят пресече и три подавания на противникови играчи.

В 27-ата минута Еди Салседо стреля от упор, като ударът му с глава разтресе напречната греда на гостите. В 39-ата Сими преодоля Иван Проведел и вкара първия си гол с екипа на новака в италианския елит. В 51-ата “бианконерите” организираха контраатака, която беше завършена с чудесен шут на Давид Стрелец за 1:1. Пълният обрат в мача стана факт в 76-ата минута, когато Виктор Коваленко беше точен със страхотен далечен изстрел.

Така Специя излезе от зоната на изпадащите и вече е 15-и със 7 спечелени пункта. Салернитана обаче остана на предпоследната 19-а позиция с едва 4 точки в актива си.