Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Хебър продължава напред в Шампионската лига след "златен гейм" в Пазарджик!

Първенецът на България Хебър (Пазарджик) победи като домакин испанския Гуагуас (Лас Палмас) с 3:1 (25:20, 25:27, 25:16, 25:18) и успех в "Златния гейм" с 15:13, в мач-реванш от първи квалификационен кръг на Шампионската лига.

Успехът доведе до "Златен гейм", който се игра на български терен в зала "Васил Левски в Пазарджик".

Следващият съперник на хебърци е Шахтьор (Солигорск) от Беларус.

Теодор Салпаров: Посвещаваме тази победа на Камило Плачи

Общо взето Хебър беше по-добрият отбор, имаше по-солидни аргументи почти във всички компоненти на играта. В атаката нашите имаха над 68 процента успеваемост, а също така солидно се представи и посрещането и защитата.

Най-резултатни за отбора на Хебър бяха Брадли Гънтър и Якопо Масари, реализирали по 19 точки за Хебър. Тодор Алексиев добави 17 точки, а Николай Къртев остана с 12 точки .

Тотален доминатор за испанците беше Йосвани Ернандес с 28 точки.

Испанският отбор спечели първата среща с категоричното 3:0 гейма и за пазарджиклии беше задължително да бият с 3:0 или 3:1, за да се доберат до т.нар златен гейм и чрез него да преодолеят съперника.

Италианският старши треньор на Хебър Камило Плачи отново нямаше как да ръководи своите възпитаници от залата заради здравословни проблеми.

Двубоят започна много равностойно. Тодор Алексиев атакува по блокадата за 3:3. Брадли Гънтър атакува успешно то зона 2 за 4:4. единична блокада на Иван Станев даде преднина на Хебър при 6:5. Иван Станев остави Якопо Масари на Единичен блок и италианецът не сгреши в атака от зона 4 - 7:5. Николай Къртев атакува през центъра за 8:6. Борха Руис атакува в мрежата и Хебър поведе с 3 точки при 11:8. Серхио Камереро взе прекъсване за Гаугас. Йосвани Ернандес би начален удар в мрежата - 12:9.  Гаугас изравни резултата при 13:13 след втора поредна мрежа свирена на домакините. Волейболистите на Лас Палмас поведоха с 14:13 и това принуди Мартин Коста Бланко да вземе прекъсване за Хебър.Мощна атака на Брадли Гънтър от зона 2 изравни резултата при 14:14. Йосвани Ернандес атакува срещу тройна блокада от зона 2 и се справи, което изведе испанците напред със 17:15. Двойна българска блокада на Иван Станев и Брадли Гънтър изравни резултата при 17:17. Нова страхотна двойна блокада на Николай Къртев и Тодор Алексиев срещу атака на Йосвани Ернандес и 18:17 за Хебър. Николай Къртев атакува мощно през центъра и шампионите на България поведоха с 19:17. Серхио Камереро взе второто си прекъсване в първата част. Николай Къртев изведе Хебър напред с 20:18. Тодор Алексиев се пребори на мрежата за трудна топка - 21:19. Борха Руис атакува в аут и 22:19. Тодор Алексиев атакува мощно от зона 4 по диагонала за 23:19. Блокаут на Тодор Алексиев изведе Хебър до геймбол при 24:19. Нова атака на Тодор Алексиев по диагонала от зона 2 донесе победната точка за Хебър в първата част с 25:19.

Волейболистите на Хебър поведоха с 2:1 в началото на втората част благодарение на атака на Брадли Гънтър. Ас на Николай Къртев и 3:3. Якопо Масари игра хитро срещу тройната блокада и Хебър изравни при 8:8. Мощен сервиса, а след това и мощна атака на Йосвани Еранандес и Гаугас поведе с 10:8. Шампионите на България изравниха при 10:10, след като Гилерме Адже докосна мрежата. Пайп на Якопо Масари доведе до ново равенство при 13:13. Виктор Йосифов атакува успешно в центъра за 14:14. Единичен блок на Якопо Масари срещу атака на Йосвани Ернандес - 15:14. Гилерме Адже атакува в аут и Хебър поведе с 16:14. Йосвани Ернандес би сервис в аут - 18:16. Тодор Алексиев атакува по правата от зона 4 за 20:19.  Двоен блок спря атака на Брадли Гънтър и Гаугас поведе с 21:20. Мартин Коста Бланко взе прекъсване за Хебър. Виктор Йосифов отигра бърза атака през центъра за 21:21. Тодор Алексиев успя да завърши едно дълго разиграване с неудобна топка от зона 4 - 22:22. Брадли Гънтър завърши атака за 23:23. Йосвани Ернандес атакува в аут и домакините от Пазарджик стигнаха до геймбол при 24:23. Серхио Камареро взе прекъсване за Гаугас. Йосвани Ернандес изведе гостите напред при 25:24. Якопо Масари съумя да изравни при 25:25 след трудно отиграване в атака. Блокаут на Йосвани Ернандес и втори геймбол във втората част за гостите. Хорхе Алманса игра с тройната блокада на Хебър и Гаугас спечели втората част с 27:25.

Гостите от Гаугас поведоха с 3:1 в началото на третата част. Тодор Алексиев игра с блокадата за 2:3. Блокада спря атака на Йосвани Ернандес - 3:3. Троен български блок спря атака на Йосвани Ернандес и Хебър поведе с 6:5. нова българска блокада и 7:5. Серхио Камереро взе прекъсване за испанския тим. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 4 и Хебър поведе с 10:8. Троен испански блок спря атака на Тодор Алексиев и изравни резултата при 10:10. Якопо Масари игра с блокадата и Хебър отново поведе с 2 точки при 12:10. Виктор Йосифов се справи с двойна блокада - 13:11. Единичен блок на Николай Къртев - 14:11. Ас на Виктор Йосифов и Хъбър поведе с 4 точки при 15:11. Серхио Камереро взе прекъсване за тима от Лас Палмас. Якопо Масари атакува успешно по диагонала от зона 2 - 16:12. Йосване Ернандес атакува в мрежата и Хебър поведе с 18:13. ас на резервата Стойко Ненчев - 20:14. Блокаут на Брадли Гънтър - 21:15. Йосвани Ернандес атакува в аут - 22:15. Тодор Алексиев атакува мощно срещу двойна блокада за 23:16. Ас на Пламен Шекерджиев - 24:16. Хебър спечели третата част с 25:16.

Пайп на Якопо Масари донесе първата точка за Хебър в 4-ата част за 1:0. Единична блокада на Виктор Йосифов и 3:2. Страхотна игра на Теодор Салпаров даде възможност на Хебър да поведе с 6:4. Николай Къртев направи резултата 7:5. Блокаут на Якопо Масари и 8:6. Тодор Алексиев игра с блокадата от зона 4 - 9:7. атака на Тодор Алексиев от зона 4 по диагонала и 10:7. Иван Станев пусна технично топката в полето на гостите - 12:10. Йосвани Ернандес атакува в аут и Хебър поведе с 3 точки при 13:10. Нова атака в аут на Йосвани Ернандес и 14:10. Серхио Камереро взе прекъсване за испанския отбор. Брадли Гънтър атакува успешно от зона 2 - 15:11. Троен български блок спря Хорхе Алманса - 16:11. Николай Къртев атакува мощно в центъра за 18:13. Ядриан Силва атакува в антената - 19:13. Франсиско Фернандес Ирибарне получи червен картон, а Хебър още една точка 20:13. Мартин Коста Бланко взе прекъсване за Хебър при 21:16. Николай Къртев изведе Хебър до мачбол при 24:18. Мрежа на испанците донесе успеха на Хебър в 4-ата част с 25:18.

Брадли Гънтър се справи с двойна блокада и Хебър поведе с 1:0 в "Златния гейм". Брадли Гънтър атакува мощно за 3:3. Йосвани Ернандес атакува от зона 4 и Гаугас поведе с 5:3. Тодор Алексиев намали до 4:5. Двоен блок на Виктор Йосифов и Иван Станев спря атака на Йосвани Ернандес - 5:5. Блокада спря атака на Якопо Масари - 5:7. Мартин Коста Бланко взе прекъсване за Хебър. Ядриан Ескобар даде аванс от 3 точки на гостите при 8:5. Брадли Гънтър атакува технично за 6:8. Виктор Йосифов би начален удар в мрежата - 6:9. Ас на Иван Станев и 8:9. Серхио Камереро взе прекъсване за  испанския отбор. Двоен български блок Брадли Гънтър и Николай Къртев спря атака на Хорха Алманса - 9:9. Хебър изравни при 10:10 след докосната мрежа от Паула Берстасони. Йосвани Ернандес атакува в аут и Хебър поведе с 11:10. Блокада на Тодор Алексиев спря атака на Ядриан Силва - 12:11. Йосвани Ернандес атакува в мрежата - 13:11. Серхио Камереро взе второ прекъсване за испанския отбор. Брадли Гънтър изведе Хебър до мачбол при 14:12. Хебър стигна до успех в "златния гейм" с 15:13, след като Ядриан Ескобар би сервис в аут.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ГАУГАС, ЛАС ПАЛМАС (ИСПАНИЯ) 3:1 (25:20, 25:27, 25:16, 25:18) "Златен гейм" (15:13)
ХЕБЪР: Иван Станев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Виктор Йосифов, Николай Къртев - Теодор Салпаров-либеро (Пламен Шекерджиев, Стойко Ненчев)
Треньор: МАРТИН КОСТА БЛАНКО
ГАУГАС: Пауло Бертасони, Йосвани Ернандес, Хорхе Алманса, Гилерме Адже, Борха Руис 4, Матю Найдж - Алехандро Фернандес-либеро (Анхел Родригес, Мойсес Сесар, Франсиско Фернандес, Ядриан Ескобар, Сесар Мартин)
Старши треньор: СЕРХИО КАМЕРЕРО.