Полша с безценен успех в Тирана, мачът бе прекъснат заради ексцесии

Ключовият двубой в битката за второто място в група „I“ за Мондиал 2022 между Албания и Полша бе спечелен с 1:0 от „Дружина Полска“. По този начин тимът на Пауло Соуса размени позициите си с „червено-черните“ и вече заема второто място с две точки преднина. Двубоят предложи много нерви и битка и малко чисти положения. Единственото попадение падна в 77-ата минута, когато Матеуш Клих центрира перфектно към далечната греда, където Карол Свидерски засече. След това нападателят на ПАОК и неговите съотборници изразиха радостта си пред феновете на домакините, които реагираха бурно и започнаха да ги замерят с пластмасови бутилки и други предмети. В резултат на това мачът бе прекъснат, а главният съдия прибра двата отбора в съблекалните. 20-ина минути по-късно срещата бе подновена и този път успя да завърши.

Така Полша прекъсна серията от три поредни победи на Албания, две от които бяха срещу отбора на Унгария. В момента поляците за на три точки зад лидера Англия и на две пред днешния си съперник. Така вече класирането за баражите е изцяло в ръцете на на „Дружина Полска“, които през следващия месец трябва да победят Андора и Унгария, за да си гарантират второто място.