Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Кристиано с рекорден хеттрик за Португалия при разгром над Люксембург

Португалия постигна очакван успех с 5:0 над Люксембург в домакинството си от 8-ия кръг на световните квалификации в група "А". С този успех "Мореплавателите" си гарантираха, че ще завършат на едно от първите две места в групата. Звездата на домакините Кристиано Роналдо прибави нови три гола на сметката си за националния отбор, вкарвайки две дузпи в 8-ата и 13-ата минута и още едно попадение в 87-ата минута, като вече има 115 гола за Португалия, а това бе неговият рекорден 10-и хеттрик с националната фланелка. Освен него се разписаха и Бруно Фернандеш в 18-ата и Жоао Палиня в 69-ата минута.

Португалците започнаха вихрено още от самото начало и в 6-ата минута Бернардо Силва бе спънат за дузпа, а Кристиано Роналдо реализира от бялата точка.

Само три минути по-късно домакините получиха втора дузпа, този път за нарушение на вратаря Антъни Морис срещу Роналдо. Потърпевшият отново се нагърби да изпълни наказателния удар и се разписа за втори път, макар реферът да го накара да пребие дузпата.

В 18-ата минута резултатът стана класически. Бруно Фернандеш бе изведен в наказателното поле и от малък ъгъл успя да прати топката във вратата за 3:0.

"Мореплавателите" пропуснаха още няколко добри положения, включително и една прекрасна задна ножица на Роналдо, която бе спасена от вратаря.

При последвалия корнер в 69-ата минута Жоао Палиня с глава все пак добави четвърти гол на сметката на своя тим.

В 87-ата минута отново Роналдо оформи своя хеттрик и крайното 5:0, засичайки с глава центриране на Рубен Невеш и така стана първият играч с 10 хеттрика за национален отбор.

С тази победа Португалия остава на 2-ото място във временното класиране в групата с 16 точки, с една по-малко от лидера Сърбия. Люксембург е та 3-ото място с 6 точки, но вече без шансове да играе на световните финали.