Англия се препъна на "Уембли" срещу една от приятните изненади на Евро 2020

Англия не успя да победи Унгария на "Уембли" в двубой от квалификационна група "I" за Мондиал 2022. Роланд Шалай даде аванс на гостите в 24-тата минута, когато бе точен от дузпа. Джон Стоунс изравни в 37-ата минута, но след това селекцията на Гарет Саутгейт не съумя да стигне до пълен обрат, а не може да се каже, че и домакинският натиск бе толкова силен. "Трите лъва" продължават да оглавяват класирането с актив от 20 точки, докато унгарците са четвърти с 11. Маджарите бяха една от приятните изненади на Евро 2020, където оставиха отлични впечатления с представянето си в мачовете с Германия и Франция. След това обаче тимът на Марко Роси не бе в никак добра форма и загуби три от четирите си квалификации през септември и откомври. Днес обаче Унгария се представи добре на "Уембли", като същевременно англичаните изиграха доста апатичен двубой.

Гарет Саутгейт направи цели девет промени в сравнение с двубоя с аутсайдера Андора преди няколко дни. Единствено Джон Стоунс и Фил Фоудън запазиха местата си. "Трите лъва" изглеждаха в далеч по-титулярен вид. Капитанът Хари Кейн се завърна на върха на атаката, като той трябваше да бъде подпомаган по фланговете от Рахийм Стърлинг и Джак Грийлиш.

Марко Роси бе направил две промени в защитата на маджарите. Кешкеш и Ланг стартираха днес.

Англия започна силно в първите десетина минути, но след това унгарците все по-често атакуваха опасано. В 22-рата минута Шоу се опита да изчисти топката пред Него, който понечи да си поведе с глава. Левият бек на Манчестър Юнайтед игра с кълбото, но след това ритна и съперника в главата. Главният рефер посочи бялата точка и показа жълт картон на Шоу. ВАР потвърди решението му, след което Роланд Шалай изпълни безупречно 11-метровия наказателен удар, пращайки Пикфорд в другия ъгъл – 0:1.

„Трите лъва“ съумяха да изравнят до края на първата част. В 37-ата минута Фоудън центрира остро от свободен удар, топката се отклони в гърба на Райс, след което Стоунс засече на далечната греда.

В 40-ата минута Джак Грийлиш направи чудесен проби отляво, но в последния момент Ланг го блокира.

В добавеното време Стърлинг бе изпуснат да засече с глава от няколко метра центриране отляво, но Гулачи изби.

В 62-рата минута Стоунс за малко не отбеляза втори гол, след като се извиси и засече центриране от корнер на Фоудън. Този път обаче топката премина на сантиметри от лявата греда. Стърлинг и Кейн пропуснаха по още една възможност, а Уоткинс направи същото в самия край, което означаваше, че Англия трябва да се задоволи с точката.