Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Панама с историческа победа над САЩ

Панама записа историческа първа победа над САЩ в световни квалификации по футбол. В Панама Сити домакините стигнаха до минимален успех с 1:0 с гол на Анибал Годой, който засече с глава центриране от корнер в 54-тата минута. Американците, които заедно с Мексико са властелините в квалификационната зона на Северна и Централна Америка, бяха много далеч от обичайното си ниво и напълно заслужено допуснаха първата си загуба в квалификациите.

Двубоят с Панама се игра навръх четвъртата годишнина от загубата на САЩ с 1:2 от Тринидад и Тобаго, заради която янките пропуснаха Световното първенство в Русия. От загубата на САЩ се възползва отборът на Мексико, който поведе в класирането. В Мексико Сити "Ел Три" победи с 3:0 Хондурас. Себастиан Кордова даде преднина на Мексико още в 18-ата минута, а ситуацията за гостите стана много сложна в 50-ата минута, когато ветеранът Мейнор Фигероа получи червен картон. С човек повече на терена мексиканците решиха всичко с голове на Рожелио Фунес и Ървинг Лосано в последните 15 минути на мача.

В другите две срещи от групата Коста Рика надигра с 2:1 Салвадор, а Ямайка и Канада приключиха при 0:0. В класирането след пет от общо 14 кръга води Мексико с 11 точки, пред САЩ и Панама с по 8, Канада със 7, Коста Рика с 6, Салвадор с 5, Хондурас с 3 и Ямайка с 2 точки. Първите три отбора се класират директно за световното първенство в Катар, а четвъртият ще играе междуконтинентален плейоф.