Ирландия най-после записа победа в квалификациите

Отборът на Ирландия записа първия си успех в световните квалификации, след като спечели гостуването си на Азербайджан с убедителното 3:0. Това беше и първа победа за тима в официален мач от септември 2019-а насам.

Още в 7-ата минута Калъм Робинсън откри резултата за гостите с прекрасен далечен шут. В 39-ата крилото повтори упражнението и отново се разписа с удар от голямо разстояние. В 90-ата Чиедози Огбене оформи крайния резултат, след като засече с глава центриране от корнер. Така Ирландия събра пет точки в актива си и е на четвъртата позиция в група А, където Азербайджан е на последното място само с 1 спечелен пункт.