Естония дочака първата си победа в квалификациите

Отборът на Естония постигна първата си победа от настоящите световни квалификации, след като спечели домакинството си на Беларус с 2:0.

Балтийците владееха инициативата през първата част и създадоха доста положения, но въпреки това вкараха и двата си гола след почивката. В 57-ата минута Ерик Сорга се разписа с глава след рикоширал пас на Хенри Аниер. Малко преди изтичането на добавеното време Тайо Тенисте изведе Сергей Зеньов сам срещу Павел Павлюченко. Нападателят преодоля вратаря и прати топката в мрежата му с удар по земя за крайното 2:0. Така Естония изпревари днешния си съперник и вече е четвърти в група Е с актив от 4 точки, а Беларус се свлече на последната пета позиция с 3 спечелени пункта.