Хеттрик на Бейл върна Уелс в играта

Гарет Бейл изведе Уелс до победа с 3:2 при гостуването на Беларус. С този успех британците събраха актив от шест точки от 3 мача и изостават на 4 точки от лидера Белгия и на 1 точка от втория Чехия.

Двубоят, който се игра в Казан, се разви по драматичен начин. Бейл откри още в петата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Защитата на Уелс обаче преживя криза в рамките на една минута и Беларус стигна до пълен обрат. Лисакович изравни от дузпа в 29-ата минута, а секунди по-късно Седко направи резултата 2:1. До края на полувремето домакините пропуснаха да увеличат преднината си.

След почивката Уелс имаше предимство, което се увеличаваше с изтичане на минутите. Бейл изравни отново от дузпа в 69-ата минута. Гостите стигнаха до няколко положения в края, но стигнаха до успеха с малко късмет. Топката стигна до Бейл в наказателното поле, той стреля от воле, а вратарят на домакините Черник не се намеси по най-добрия начин и пропусна топката.