Румъния измъчи Германия, но победният ход на Бундестима при Ханзи Флик продължи

Германия постигна четвърта поредна победа под ръководството на Ханзи Флик, след като надделя с 2:1 над Румъния в Хамбург в двубой от квалификационна група група „J“ за Мондиал 2022. След като в предишните си три мача Бундестимът бе записал три успеха с голова разлика 12:0, днес двубоят бе несравнимо по-тежък за германците, които се оказаха изоставащи в резултата след гол на Янис Хаджи в деветата минута. Едва след почивката Германия успя да обърне нещата в своя полза след попадения на Серж Гнабри (52') и Томас Мюлер (81'). Така Маншафтът остава на върха, като вече има шест точки аванс пред Северна Македония и Армения. Румъния се свлече до четвъртото място в групата.

Флик беше направил две промени в сравнение с победата с 4:0 над Исландия през миналия месец. Мануел Нойер пропусна двубоя заради контузия в слабините, като вместо него стартира Марк-Андре Тер Стеген. Марко Ройс започна за сметка на Илкай Гюндоган. Йошуа Кимих  носеше капитанската лента.

Мирел Радой заложи на схема с трима централни бранители. Валентин Михайла се завърна сред титулярите. Георге Пушкаш бе единственият нападател в селекцията на гостите.

Срещата започна по много интересен начин, след като още в петата минута главният съдия Джунейт Чакър даде доста спорна дузпа за домакините след минимален контакт между Бурка и Вернер, който се строполи на тревата. След намесата на ВАР турският рефер изгледа повторение на ситуацията и правилно отмени наказателния удар. Много скоро след това Румъния изненадващо излезе напред в резултата, след като Янис Хаджи слаломира между трима бранители на Германия, провря топката между краката на Рюдигер и стреля хубаво в ъгъла за 0:1.

В 17-ата минута Бундестимът бе близо до изравнително попадение. Флорин Ница опита да пресече центриране на Ройс към Гнабри и се сблъска с футболиста на Байерн, оставайки да лежи на тревата. Топката бе изчистена пред голлинията, но след рикошет във Вернер отново отиде към Гнабри, които се изправи, но не успя да нанесе точен удар,

В 24-тата минута Гнабри получи шанс да стреля с глава отблизо, но прати топката право в ръцете на Ница.

Домакините увеличаваха натиска. В 34-тата минута Ница изби силен удар на Ройс, а малко след това се намеси и след шут отблизо на Гнабри. Минута преди края изстрел на последния от границата на наказателното поле профуча на сантиметри встрани от целта.

В 52-рата минута Германия изравни след плътен удар на Гнабри от границата на наказателното поле. Футболистът на Байерн получи от Ройс и стреля в далечния ъгъл, вкарвайки петия си гол в квалификациите.

Сане пропусна две добри ситуации, но все пак Германия успя да стигне до пълен обрат в 81-вата минута, когато Томас Мюлер, който се появи като резерва, отбеляза победния гол. Горетцка отклони с глава центриране от корнер, след което асът на Байерн засече отблизо на далечната греда, носейки победата на домакините.