Аржентинските власти ще разследват посещаемостта по време на голямото дерби Ривър Плейт - Бока Хуниорс.

Привържениците бяха допуснати до стадионите в Аржентина през миналата седмица след месеци на празни трибуни заради пандемия, достъпът е само за хора с поне една доза ваксина срещу КОВИД-19 и при 50 процента от капацитета на съоръжението. Но на Суперкласикото видимо по трибуните на 72-хилядния "Ел Монументал" имаше около 55 000 зрители, пишат аржентинските медии.

Ривър удари Бока при завръщането на феновете и мечтае за голямата цел

"Имаше задържани хора с фалшиви билети. Ще разследваме дали е надвишен позволения капацитет", заявих говорител на службата за масови мероприятия към общината в Буенос Айрес.

80 Ривър Плейт - Бока Хуниорс

Домакинът на мача Ривър Плейт спечели дербито с 2:1 с два гола на Хулиан Алварес през първото полувреме. Бока игра с човек по-малко от 16-а минута след червен картон на Маркос Рохо. Тимът стигна до попадение в добавеното време, когато се разписа Самбрано. Победата изкачи Ривър Плейт на върха с 30 точки пред Тайерес де Кордоба, който има точка по-малко и мач по-малко.