Резервата Джеко вдъхнови Интер за обрат срещу Сасуоло

Интер постигна трудна, но ценна победа с 2:1 в гостуването си на Сасуоло от 7-ия кръг на Серия "А". "Нерадзурите" трябваше да правят обрат на "Мапей", за да си тръгнат с трите точки. Домакините поведоха с попадение на Доменико Берарди от дузпа в 22-ата минута, но гостите обърнаха нещата в своя полза през втората част, а ключова роля за това имаше влезлият като резерва Един Джеко. Той първо изравни резултата в 58-ата минута, а след това израбои и дузпа, с която тимът му стигна до пълния обрат, след точния изстрел на Лаутаро Мартинес от бялата точка в 78-ата минута.

Треньорът на Сасуоло Алесио Диониси зложи на Грегоар Дефрел на върха на атаката и Жереми Бога, Филип Джуричич и Доменико Беради, които да го поркрепят от по-задни позиции.

Симоне Индзаги пък избра да започне с Лаутаро Мартинес и Хоакин Кореа в атака, а Николо Барела, Хакан Чалханоолу и Марсело Брозович бяха в средата на терена.

Интер започна по-активно и в 6-ата минута стигна и до първта си голова опасност. Барела получи на добра позиция в наказателното поле и стреля от движение, но неточно.

Отговорът на Сасуоло бе почти мигновен. Минута по-късно домакините органиираха хубава контраатака, завършена от Дефрел, който принуди Самир Ханданович да прави решително спасяване.

В 21-ата минута домакините получиха дузпа в своя полза. Жереми Бога финтира Милан Шкриняр в наказателното поле и защитникът извърши нарушение, а съдията посочи бялата точка. Доменико Берарди изпълни наказателния удар и бе точен за 1:0.

Сасуоло имаше нова хубава възможност в 28-ата минута, когато Лопес стреля по земя от дистанция и топката профуча до гредата.

В 31-ата минута гостите стигнаха до чудесна възможност да се върнат в мача. Първо удар на Барела бе блокиран от защитник, но топката се върна в притежание на халфа, който стреля за втори път и само блестящата намеса на вратаря Андреа Консили попречи до се стигне до изравнителен гол.

В 39-ата минута Берарди бе близо до удвояване на резултата. Той отправи страхотен шут от воле и Ханданович трябваше да се намесва решително, за да опази вратата си.

Изключително спорна ситуация имаше в края на първото полувреме. Дефрел се измъкна зад защитата, Ханданович излезе извън наказателното си поле да го пресрещне, но бе финтиран от нападателя, който след това се сблъска с вратяря и поиска нарушение и червен картон. Съдията Лука Пайрето обаче прецени, че няма основание за нещо подобно и просто свири край на полувремето.

Втората част започна с шанс за домакините. Ружерио се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на съперника, но ударът му бе слаб и Ханданович успя да го отрази.

В 54-ата минута отново словенският страж бе последна преграда пред гола след опасен изстрел на Бога. Минута по-късно и Ружерио отправи силен изстрел, но покрай вратата.

В 57-ата минута Симоне Индзаги направи 4 смени, една от които бе включването на Един Джеко. Това веднага даде резултат. В 58-ата минута босненецът получи остро центриране в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата с първото си отиграване в мача. Така той стана първият играч след Роналдо, който бележи 6 гола в първите си 7 мача за Интер.

След това в 61-ата минута Перишич напредна и отправи далечен удар, преминал над напречната греда.

В 77-ата минута "нерадзурите" получиха и дузпа в своя полза, а отново ключова роля имаше Един Джеко. Босненецът бе изведен зад защитата, финтира вратаря, който го препъна за дузпа, а Лаутаро Мартинес реализира 11-метровия удар за 1:2.

В 82-ата минута Джеко вкара нов гол, който обаче бе отменен заради засада. Три минути по-късно той имаше нов шанс, но изстрелът му бе неточен.

Сасуоло пък можеше да възстанови равенството в 87-ата минута, когато Берарди отправи мощен шут, но Ханданович успя да спаси.

Интер все пак удържа победата и със 17 точки излезе на 2-ото място във временното класиране. Сасуоло пък остава 13-и със 7 точки.