Зенит вече има аванс от 4 точки на върха

Шампионът на Русия Зенит победи с 3:1 като гост Рубин и вече има преднина от 4 точки пред най-близките си преследвачи Динамо (Москва) и Локомотив (Москва). Два гола за успеха на питерци заби Артьом Дзюба, а веднъж се разписа новото попълнение Клаудиньо. През второто полувреме Дмитрий Чистяков си вкара автогол, но грандът от Санкт Петербург нямаше проблеми да задържи удобния резултат.

Зенит изигра най-силното си полувреме от началото на сезона и на практика реши изхода на мача за двайсетина минути, в които поведе с 3:0. Началото на наказателната акция постави Дзюба в 24-ата минута. Преди това пропуски пред вратата на Юрий Дюпин направиха Малком и Далер Кузяев.

В 27-ата минута защитникът на Рубин Филип Уремович получи контузия и бе заменен от Константин Нижегородов, а в 29-ата казанци получиха втори гол. Цялата атака на гостите се разви като по учебник. След центриране от левия фланг Дзюба отклони с глава към Малком, бившият футболист на Барселона спря топката за Клаудиньо и бразилецът отбеляза първото си попадение с екипа на Зенит

В 40-ата минута Дзюба изскочи сам срещу Дюпин, но закъсня с удара и стражът на Рубин спаси. Три минути по-късно Кузяев центриа успоредно на голлинията и Дзюба протегна крак, за да прати топката в мрежата. Ситуацията беше преразгледана с ВАР за евентуална засада, но такава нямаше.

Рубин заигра малко по-агресивно през второто полувреме. В 67-ата минута центриране от статично положение създаде суматоха в наказателното поле пред Станислав Крицюк, а Чистяков си вкара ефектен автогол с летящ плонж. До края имаше само едно чисто положение и то се откри пред Вендел, но Дюпин изби.

Зенит уверено води в класирането с 20 точки, а Рубин остана на пето място и пропусна да се изравни по точки с тима на Сергей Семак.