Динамо излезе втори в Русия

Динамо (Москва) още веднъж показа, че през този сезон има сили да се бори за медалите в руското първенство. Отборът на Сандро Шварц надви с 2:0 Рубин и вече е на второ място в класирането, като изостава на 4 точки от лидера Зенит. Головете за московчани отбелязаха Даниил Фомин в 32-ата минута и Вячеслав Грульов в 59-ата.

Рубин също можеше да се настани на втората позиция при успех, но тимът на Леонид Слуцкий беше надигран от домакините. В 24-ата минута Фабиан Балбуена се оказа на стрелкова позиция, но от няколко метра не можа да преодолее Юрий Дюпин. Малко по-късно Динамо поведе. Варела центрира от десния фланг и Фомин беше на точното място, за да засече топката с глава за 1:0.

И след почивката Динамо беше по-добрият отбор. В 59-ата минута Себастиан Шимански изпълни корнер, а Грульов скочи най-високо в наказателното поле и не остави шансове на Дюпин. Вратарят на Рубин имаше няколко добри намеси, с които спаси тима си от още попадения.

Следващият мач на Динамо е срещу новака Криля Советов, а Рубин ще посрещне другия отбор, който от този сезон е в РПЛ - Нижний Новгород.