Криля Советов изненада Динамо насред Москва

Динамо (Москва) пропусна да се доближи само на точка от водача в РПЛ Зенит. В среща от 10-ия кръг "бяло-сините" загубиха с 0:1 у дома от Криля Советов и дадоха шанс на преследвачите си да ги изместят от второто място. Гостите от Самара стигнаха до успеха с попадение на Роман Ежов в 23-ата инута.

Самарци разчитаха на контраатаки и така падна единственият гол на "ВТБ Арена". Иван Сергеев подаде на Ежов, който на скорост влезе в наказателното поле и простреля Игор Лешчук. Малко преди това младата звезда на Динамо Арсен Захарян имаше възможност да открие резултата, но Иван Ломаев спаси удара му.

Динамо притисна съперника след почивката, но защитата на Криля Советов действаше много концентрирано. В 67-ата минута поредната бърза атака на гостите можеше да завърши с втори гол, но този път Ежов шутира в аут. Хаотичният натиск на динамовци до края не доведе до изравняване и тимът на Сандро Шварц записа трета загуба за сезона.

В следващия кръг на Динамо предстои дерби със Спартак (Москва), а Криля Советов ще посрещне Нижний Новгород в опит да се изкачи в средата на класирането.