Дзюба поведе Зенит към четвърта поредна победа

Шампионът на Русия Зенит продължава да увеличава преднината си на върха в класирането. Отборът на Сергей Семак надви с 2:1 Криля Советов за четвъртата си поредна победа и вече има аванс от 6 точки пред втория Локомотив (Москва). Попаденията за питерци вкараха Артьом Дзюба и Алексей Сутормин (от дузпа).

Мачът започна зле за питерци, които се озоваха в ролята на догонващи след четвърт час игра. Точен за гостите от Самара беше Антон Зинковский. Халфът получи пас от Иван Сергеев, нагласи си топката на левия крак и с плътен изстрел не остави шансове на Станислав Крицюк

Зенит изравни в 35-ата минута, когато Клаудиньо центрира от корнер, а Дзюба демонстрира превъзходството си във въздуха и с глава вкара третия си гол за сезона. Преди това малком нацели гредата, а Иван Ломаев спаси удар на останалия сам срещу него Клаудиньо.

През второто полувреме натискът на домакините се усили. Защитата на Криля Советов действаше организирано, а Ломаев се отличи с няколко важни намеси, но Зенит взе своето. В 78-ата минута Дзюба беше фаулиран в наказателното поле от Александър Солдатенков, а Сутормин реализира дузпата за крайното 2:1.

Криля Советов пропусна да се добере до равенство в добавеното време. Зинковский шутира, Крицюк спаси, а топката отиде в Сергеев, но той не можа да я прати в мрежата.

Самарци се намират на 10-о място в класирането с актив от 10 точки. В следващия кръг те ще гостуват на Динамо (Москва), а Зенит ще посрещне Сочи, но преди това има мач с Малмьо в Шампионската лига.