Каляри се провали в последните секунди

Каляри остана без победа и след 7-ия кръг в Серия "А". Отборът от Сардиния изпусна по много наивен начин трите точки в домакинството си на Венеция. Бившият тим на Кирил Десподов водеше до последните секунди на добавеното време, когато Джанлука Бузио се разписа за крайното 1:1 и изведе новаците над чертата на изпадащите.

Итън Ампаду за първи път започна като титуляр за Венеция, а в предни позиции стартираха Давид Окереке и Денис Йонсен. Атаката на Каляри водеха Жоао Педро и Кейта Балде.

Домакините бяха по-активни в началото. Отборът на Валтер Мадзари превзе средата на терена и поведе в 19-ата минута с гол на Кейта Балде. Бившият нападател на Лацио, Монако, Интер и Сампдория вкара с глава след отлично центриране на Мартин Касерес. Гостите можеха да изравнят в 26-ата минута, но Йонсен стреля неточно. Малко преди почивката Разван Марин имаше шанс да увеличи преднината на Каляри, но уцели гредата.

В началото на второто полувреме Кейта Балде закъсня да засече подаване на Нахитан Нандес, а гостите ставаха все по-напористи. Йонсен не се възползва от груба грешка на Алесандро Дейола, но това беше само предупреждение към защитата на домакините.

Драмата настъпи в 92-ата минута. Тогава Бузио стреля, топката се отклони от ръката на Касерес, а след това и от гредата, преди да влезе във вратата на домакините. Каляри нямаше никакво време за отговор и остана на незавидното 19-о място с едва 3 точки.

В следващия кръг сардинци ще посрещнат Сампдория, а Венеция ще е домакин на Фиорентина.