Рекорден гол не помогна на Наполи в зрелищен мач със Спартак, Легия удари Лестър

Отборът на Спартак (Москва) постигна важна победа с 3:2 при гостуването си на Наполи в зрелищен мач от Лига Европа.

“Партенопеите” откриха резултата още в 13-ата секунда, когато Александър Максименко изпусна топката при центриране на Лоренцо Инсиние, което позволи на Елиф Елмас да се разпише за най-бързия гол на италиански отбор в турнира, като изостана само от секунда от гола на Ян Сикора за Слован Либерец срещу Карабах през септември 2016-а. В 30-ата минута Марио Руи извърши груб фал срещу Виктор Моузес. Първоначално съдията му даде само жълт картон, но след проверка с ВАР промени решението си на червен картон за левия бек на Наполи. Така Лучано Спалети реши да замени капитана Инсиние и да пусне в игра защитника Кевин Малкюи. В добавеното време главният рефер отсъди дузпа за московчани за фаул на Матео Политано срещу Куинси Промес. Впоследствие тя беше отменена, след като ВАР показа, че всъщност нападателят е настъпил своя противник.

В 55-ата минута именно Промес се разписа след асистенция на Моузес, като имаше рикошети както при подаването, така и след удара. В 80-ата обратът стана пълен, след като Михаил Игнатов се възползва от пас на Айртон и беше точен с шут по земя от границата на наказателното поле. В 82-ата гостите също останаха с 10 човека на терена след втори жълт и съответно червен картон на Максимилиано Кауфриз, който фаулира Виктор Осимен. Въпреки това Спартак вкара и трети гол в 90-ата минута, когато Александър Соболев и Куинси Промес се озоваха сами срещу Алекс Мерет, като  руснакът подаде на нидерландския национал за втория му гол в мача. В добавеното време от 10 минути неаполитанците стигнаха само до още един гол, с който Осимен оформи крайното 2:3.

В другия мач от група С Легия (Варшава) надви Лестър с минималното 1:0. Единственият гол в срещата беше дело на Махир Мадатов в 31-ата минута. Така полският шампион поведе в класирането с пълен актив от 6 точки, втори е Спартак с 3 пункта, а трети и четвърти са съответно Наполи и Лестър с по 1 точка.