ПСВ Айндховен спечели в Австрия и оглави група "В" в Лига Европа

ПСВ Айндховен записа първата си победа в група "В" на Лига Европа. "Филипсите" се наложиха с 4:1 над Щурм (Грац) при гостуването си в Австрия и по този начин оглавиха временното класиране в групата.

Ибрахим Сангаре в 32-ата, Еран Захави в 51-ата, Филип Макс в 73-ата и Йорбе Вертесен в 78-ата минута бяха точни за нидерландците. Почетното попадение за домакините отбеляза Горенц Станкович в 55-ата минута.

В другия мач от групата пък се получи равенство 1:1 между Реал Сосиедад и Монако. Французите поведоха на "Аноета" с гол на Аксел Дизази в 16-ата минута, но Микел Мерино изравни в 53-ата и този резултат се запази до края.

След този кръг ПСВ Айндховен излезе начело в класирането с 4 точки, колкото има и Монако, който е втори заради по-лоша голова разлика. Реал Сосиедад заема 3-ото място с 2 точки, а Щурм е последен с нулев актив.