ПСВ Айндховен и Реал Сосиедад с голово реми, Монако взе своето срещу Щурм (видео)

Отборите на ПСВ Айндховен и Реал Сосиедад завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от Група “B” на Лига Европа. Марио Гьотце даде аванс на ПСВ в резултата с гол в 32-ата минута, наказвайки несполучлива намеса на стража, но много бързо баските много бързо обърнаха резултата в своя полза. В 34-ата минута Аднан Янузай изравни, а в 39-ата Александър Исак изведе тима от Сан Себастиан напред в резултата. И двете попадения за Реал Сосиедад бяха реализирани по сходен начин с изстрели от близка дистанция след центрирания отдясно. Пет минути след паузата Коуди Гакпо, след атака отляво и шут от близко разстояние, опъна мрежата и направи резултата 2:2.

В добавеното време и двата тима имаха своя голям шанс за победен гол, но промяна в резултата в последния момент не се случи. Първо резервата на ПСВ Джордан Тезе уцели греда в 93-ата минута, а секунди след това испанският национал Микел Оярсабал направи пропуск за баските и така двата тима взеха по една точка от този сблъсък.

В другата среща в групата Монако надделя с 1:0 у дома над австрийския Щурм (Грац). В герой за монегаските се превърна Крепин Диата, който отбеляза единствения гол в мача в 66-ата минута. Сенегалецът порази целта с глава след асистенция на руската резерва Александър Головин.

Снимка: PSV / Twitter