Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Алегри потвърди: Дибала и Мората няма да играят срещу Челси и Торино

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри призна, че нападателите Пауло Дибала и Алваро Мората ще пропуснат сблъсъка с Челси в Шампионската лига и градското дерби срещу Торино след мускулните си контузии, получени при победата с 3:2 над Сампдория. Той също така говори за грешките при допуснатите голове на своя отбор в срещата.

“Бранехме се добре като отбор, но имаше грешки при корнера за 2:1, а след това загубихме топката в средата на терена за 3:2. Трябваше да решим мача по-рано, но сме щастливи, че записахме втора поредна победа и първа у дома. Сега ще се подготвим за Челси. Дибала и Мората определено няма да играят срещу Челси и Торино, това е сигурно. Само можем да се надяваме да се върнат преди паузата заради националните отбори. Това е част от играта, трябва да продължим напред. Ще видим как ще играем срещу Челси без тях. И без това мачът не е решаващ. Ключовите двубои за класирането са тези срещу Зенит.

Ювентус се справи със Сампдория и записа първи домакински успех

Пуснах Аарън Рамзи в игра, защото Мануел Локатели и Родриго Бентанкур бяха уморени, докато защитата с трима човека беше с цел по-голяма широчина, така че не затова допуснахме гола. Получихме го, защото загубихме топката в средата на терена и всички побегнаха назад. И без това сега сухите мрежи за рядкост. Вчера видях резултати 2:2 и 3:3. При корнера имаше разсейване при пазенето. Трябва да сме по-концентрирани. При статичните положения използваме персонални пазачи. Леонардо Бонучи усети опасността и отиде да пази Мая Йошида, но загуби своя човек още преди да бъде изпълнен корнера.

Матайс де Лихт никога не е играл с трима в защита, но има характеристиките за това. В някои мачове ще играем с четирима в отбрана, а в други - с трима. Това, което трябва да правим, е да бъдем по-внимателни при статичните положения и да се възползваме повече от нашите шансове. Не знам какво е станало през миналите две години. Мога само да кажа, че работим добре. Трябваше да водим с 3:0 след 20 минути, създадохме доста повече положения в сравнение с другите мачове. Да решиш двубоя рано ти дава време и пространство да контролираш ситуацията, докато да го държиш отворен извлича физическата и психологическата ти енергия. Не бива да си мислим, че Ювентус ще доминира 90 минути, защото никой не е способен на това, но когато настъпи моментът да се защитаваме срещу добър отбор като Сампдория, трябва да сме готови”, коментира Алегри след двубоя.