След два обрата Ювентус стигна до мечтаната първа победа

Ювентус изстрада първата си победа за сезона в Серия “А” след драматично 3:2 над Специя като гост в среща от 5-ия кръг. “Бианконерите” обаче пак бяха неубедителни, защото поведоха в резултата чрез Мойс Кийн (28’), но след това допуснаха обрат след голове на Емануел Джеси (33’) и Жанис Антист (49’). Те губеха до средата на втората част, но след попадения на Федерико Киеза (66’) и Матайс Де Лихт (72’) стигнаха до жадувания успех. Пълни 90 минути за домакините записа българският национал Петко Христов.

Защитникът взе участие и в предишните четири срещи на тима в първенството. В стартовите 11 на Специя беше и бившият халф на Левски Мехди Бурабия.

26 Специя - Ювентус

В същото време треньор на Юве Масимилиано Алегри направи доста промени след незадоволителното според него представяне срещу Милан. Повторен дебют като титуляр в Серия “А” прави Мойс Кийн, а в състава се завърнаха още Федерико Киеза, Уестън Маккени, Матайс Де Лихт и Матия Де Шилио. Алваро Мората, който през уикенда получи лека травма, започна сред резервите.

Ювентус започна атакуващо и притисна съперника. Първата чиста възможност за гол дойде в 14-ата минута, когато след центриране от корнер топката попадна на крака на Де Лихт, но от около десетина метра той шутира над гредата.

Натискът даде резултат в 28-ата, когато Мойс Кийн стреля по земя край Петко Христов и след удар в дясната греда топката се озова в мрежата - 1:0 за Юве.

Специя обаче отговори бързо, след като в 33-ата Джеси намери мрежата след майсторски шут по диагонала през Данило, който не даде шанс на вратаря Шчесни - 1:1.

С това попадение торинци увеличиха на 19 серията си от поредни мачове в елита, в които допускат гол. За последно това им се беше случило през 2010 г.

Капитанът на Юве Пауло Дибала напомни за себе си чак в 42-ата с опасен удар, който се беше запътил под гредата, но все пак беше отразен от стража на "орлите". В оставащото време до почивката аржентинецът шутира още два пъти от фалове.

За втората част "бианконерите" излязоха с двама нови - Алекс Сандро и  Мануел Локатели, които замениха Де Шилио и Бентанкур. Веднага обаче тимът получи нов удар, след като в 49-ата французинът Антист надбяга Бонучи, след което се обърна и стреля и топката се озова зад гърба на Шчесни - 2:1.

Последваха силни минути за Ювентус, който се стремеше бързо да изравни. В 55-ата Дибала засече с глава, но и този път Йерон Зут отрази. Две след това Маккени шутира опасно, но над гредата. Нидерландецът се отличи и в 61-вата след поредния удар на Дибала.

Домакините от Специя обаче атакуваха при всяка възможност оголения отзад съперник. Така в 65-ата Антист отново намери добре топката, но тя беше изчистена точно пред голлинията. Буквално в ответната атака гостите изравниха чрез Киеза, който насочи кълбото след карамбол в наказателното поле на Специя.

Скоро след това "старата госпожа" стигна и до трето попадение. Поредна "разходка" на топката сред отбраната в бяло стигна до Де Лихт, който шутира точно - гол.

До края Юве издържа, макар домакините да имаха няколко възможности за изравнително попадение. Само след няколко дни Специя посреща друг гранд - Милан, а "бианконерите" ще са домакини на Сампдория.