Арсенал прегази Уимбълдън за “Карабао Къп”

Отборът на Арсенал записа впечатляваща победа с 3:0 над Уимбълдън в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на лигата в Англия (Карабао Къп) и така се класира за следващата фаза на престижната надпревара.

Мениджърът на “артилеристите” Микел Артета имаше възможност да извади най-доброто срещу тима от Лига 1 и резултатът не закъсня, макар и “топчиите” да трябваше да треперят до последния четвърт час.

Резултатът откри Александър Лаказет в 11-ата минута от дузпа, като той се запази до 77-ата минута. Тогава след асистенция на французина Емил Смит Роу покачи на 2:0, а три минути по-късно Едиуалд Нкетия оформи крайния резултат.

Микел Артета заложи на силен стартов състав, като единствено Нкетия не беше играл досега в Премиър лийг. За статистиката - Уимбълдън не отправи нито един удар  в очертанията на вратата на Арсенал, докато стражът им Ник Цанев имаше доста работа.