Бензема и Асенсио развинтиха Майорка

Реал Мадрид постигна разгромна победа в домакинството си на Майорка от 6-ия кръг на Ла Лига. "Белият балет" се наложи с 6:1 на своя "Сантиаго Бернабеу", а овациито обраха Карим Бензема и Марко Асенсио. Французинът се отчете с два гола и две асистенции. Той отбеляза във 2-ата и в 78-ата минута. Испанецът пък вкара хеттрик срещу родния си клуб с точни изстрели в 24-ата, 29-ата и 55-ата минута. Шестият гол за домакините бе дело на Иско в 85-ата минута. Почетното попадение за гостите пък бе на сметката на Канг-Ин Лий в 25-ата минута.

Карло Анчелоти заложи на доста подмладен състав. Карим Бензема водеше атаката, а той имаше подкрепата на Маркос Асенсио, Родриго и Винисиус Жуниор в предни позиции. Едуардо Камавинга и Феде Валверде си партнираха в средата на терена.

Луис Гарсия пък бе избрал да започне мача с Матю Хопи в атака. Такефусе Кубо, Жуниор Лаго и Канг-Ин Лий действаха зад гърба му.

Реал Мадрид откри резултата още с първата си възможност. Във 2-ата минута Гая се подхлъзна при изнасянето на топката и това позволи на Бензема да отнеме и останал очи в очи с вратаря да вкара за 1:0.

Майорка обаче бързо можеше да възстанови равенството. В 5-ата минута Кубо се отскубна отдясно и пробва диагонален изстрел, който обаче не намери целта.

В 7-ата минута се стигна до ново интересно положение за домакините. При един корнер топката коварно полетя директно към вратата и само добрата намеса на вратаря Маноло Рейна попречи да падне втори гол.

В 20-ата минута гостите организираха чудесна атака. Лий изведе с пета Лаго, който отправи удар, но над вратата.

В 24-ата минута обаче Реал удвои преднината си. Винисиус почти от аутлинията прати остро центриране във вратарското поле, Рейна изби топката, но я прати в краката на Асенсио, който отблизо вкара за 2:0.

Само минуто по-късно обаче Майорка върна интригата. Лий проби на скорост през центъра на терена и с прецизен удар с левия крак вкара за 2:1.

"Белият балет" обаче отново си върна преднината от два гола в 29-ата минута. Бензема с едно докосване изведе на скорост Асенсио, който напредна и вкара за 3:1.

В 35-ата минута можеше да падне нов гол във вратата на гостите. Бензема свали за Асенсио на метър от вратата, но ударът му бе блокиран от защитник пред голлинията.

Мадридчани създадоха още едно голово положение в 45-ата минута, когато Винисиус получи около точката на дузпата и стреля по земя, но Рейна спаси. Малко след това стражът направи още едно важно спасяване след изстрел на Бензема.

Второто полувреме започна ударно. Първо Винисиус сам срещу вратаря направи непростим пропуск. Минута по-късно Бензема се разписа, но след разглеждане с ВАР голът не бе зачетен заради нарушение на нападателя.

Резултатът все пак набъбна в 55-ата минута. Тогава Асенсио с далечен удар по земя не остави шансове на вратаря, за да оформи своя хеттрик.

В 68-ата минута Майорка можеше да върне един гол, когато при едно разбъркване в наказателното поле Лаго шутира по земя, а топката се търкулна до гредата.

В 78-ата минута резултатът стана 5:1, а отново Бензема бе в прегръдкитге на съотборниците си. Той получи дълъг пас и малко куриозно овладя топката с гръб, след което отправи удар и след рикошет кълбото се озова във вратата. Това бе неговият гол №200 в Ла Лига.

В 85-ата минута разгромът за Майорка стана пълен. Винисиус напредна отляво и подане за непокрития Иско в наказателното поле, който елегантно вкара за 6:1.

В заключителните минути двата тима си размениха по две добри положения. Първо Лука Йович стреля акробатично със странична ножица, но Рейна спаси. Минута по-късно пък Санчес излезе очи в очи с Тибо Куртоа, но не успя да го преодолее. В добавеното време и Баба тества белгийския страж с далечен изстрел, но той уверено улови. След това пък Йович нацели гредата с глава, но бе отсъдено и нарушение на сърбина.

Така Реал записа изразителен успех на сметката си и излезе начело в класирането с 16 точки. Майорка пък запазва 10-ото си място с 8 точки.