Болоня и Дженоа не се победиха в късна драма

Отборите на Болоня и Дженоа завършиха наравно 2:2 на “Ренато Дал’Ара” в първия мач от междинния пети кръг в Серия “А”.

Любопитното е, че и четирите гола дойдоха през второто полувреме. В 49-ата минута Аарън Хики даде аванс на Болоня с шут от границата на наказателното поле. Още в 55-ата обаче Матия Дестро изравни за генуезците, след като засече с глава центриране на Доменико Кришито. В 85-ата домакините отново поведоха, след като Марко Арнаутович се разписа от дузпа, свирена за фал на Зиньо Ванхусден срещу Никола Сансоне. В 89-ата обаче Кришито също беше точен от бялата точка след нарушение на Кевин Бонифаци срещу Яя Калон. В последните секунди на срещата Андреас Сков Олсен можеше да донесе победата за домакините, но ударът му с глава се отклони в напречната греда, а Салваторе Сиригу изби добавката на Роберто Сориано.

Така Болоня събра 8 точки и е на 6-ата позиция в класирането, където Дженоа заема 13-ото място с 4 пункта.