Отличен Интер разпиля Болоня

Италианският шампион Интер се развихри и разби с 6:1 Болоня на “Джузепе Меаца” в двубой от четвъртия кръг на Серия А. За “нерадзурите” се разипсаха Лаутаро Мартинес (6’), Милан Шкриняр (30’), Николо Барела (34’), Матиас Весино (54’) и Един Джеко (63’, 68’), а единственият гол за гостите беше дело на Артур Теате (86’).

Симоне Индзаги предприе четири промени в стартовия си състав след загубата с 0:1 от Реал Мадрид в добавеното време. В средата на терена стартира Весино вместо Хакан Чалханоолу, а двамата халфбекове днес бяха Дензъл Дъмфрис и Федерико Димарко. Този път титулярен партньор на Лаутаро в атаката на тима не беше Джеко, а Хоакин Корея. Гостите пък бяха подредени в 4-2-3-1 с нападател Марко Арнаутович, който беше подкрепян от по-задни позиции от Андреас Сков Олсен, Роберто Сориано и Никола Сансоне.

Домакините поведоха още в 6-ата минута, когато Лаутаро засече центриране на Дъмфрис. В 13-ата гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Алесандро Бастони, но такава не последва. В 19-ата Сориано стреля от добра позиция, но Самир Ханданович отрази удара му, а Сансоне се провали при последвалата добавка. Последва шут на Марсело Брозович, който не затрудни Лукаш Скорупски

В 29-ата Корея беше заменен от Джеко заради контузия. Само минута по-късно Шкриняр показа колко е опасен при центриране от корнер, след като се разписа с глава именно след такова положение. В 34-ата "нерадзурите" организираха опасна контраатака, която беше завършена с гол на Барела след лошо изчистване на Лоренцо Де Силвестри при острия пас на Дъмфрис. Малко преди почивката Скорупски отрази воле на Димарко.

В самото начало на втората част Аарън Хики отправи техничен удар, който излезе в аут. В 50-ата минута Лаутаро разтресе напречната греда с мощен шут. Малко след това Скорупски изби далечен удар на Брозович, а Лаутаро не сполучи с добавката си. В 54-ата центриране на Димарко рикошира в противников играч, след което резервата Джеко и Дъмфрис се разминаха с топката, която все пак попадна в мрежата след удар на Весино. В 63-ата Брозович намери на точката за дузпа Джеко, който веднага прати топката в противниковата мрежа.

В 67-ата минута Алексис Санчес се завърна в игра, влизайки на мястото на Лаутаро, и само минута по-късно асистира на Джеко, който се разписа от малък ъгъл. След това домакините намалиха оборотите, но все пак пропуски направиха халфобековете Дъмфрис и Димарко. В 86-ата "рособлу" все пак стигнаха поне до почетен гол, след като резервата Артур Теате с глава засече центриране на Муса Бароу. До края на мача Скорупски спаси удар на Димарко от малък ъгъл, а съдията не уважи претенциите на Дъмфрис за дузпа.

С тази победа Интер събра 10 точки и излезе начело в класирането, но в неделя може да бъде задминат от Рома, Милан и Наполи, които имат по 9 пункта. След първата си загуба през сезона, Болоня е седми със 7 точки в актива си.

ИНТЕР - БОЛОНЯ 6:1

1:0 Лаутаро (6')

2:0 Шкриняр (30')

3:0 Барела (34')

4:0 Весино (54')

5:0 Джеко (63')

6:0 Джеко (68')

6:1 Теате (86')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дъмфрис, Барела, Брозович, Весино, Димарко, Корея, Лаутаро

Болоня: Скорупски, Де Силвестри, Медел, Бонифаци, Хики, Домингес, Сванберг, Олсен, Сориано, Сансоне, Арнаутович