Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Ел Тигре герой за Райо под дъжда на "Сан Мамес"

Ветеранът Радамел Фалкао отново демонстрира убийствения си голов нюх. 35-годишният колумбиец влезе като резерва за Райо Валекано при гостуването на Атлетик Билбао и с гол в добавеното време донесе трите точки на скромния мадридски тим. "Пчеличките" спечелиха с 2:1 под проливния дъжд на "Сан Мамес" и вече са 4-и в класирането с 10 точки - една повече от днешния им съперник.

В предишните си два мача Атлетик Билбао победи Селта (1:0) и Майорка (2:0), а днес преследваше трети пореден успех. Баските бяха допуснали само два гола през сезона, но днес рано-рано се оказаха в ролята на догонващи. Още в 5-ата минута Унай Лопес подаде на Алваро Гарсия и той с майсторски удар преодоля Унай Симон.

След ранното попадение "пчеличките" се прибраха в половината си и дадоха инициативата на домакините. Икер Муниан и Нико Уилямс пропуснаха да изравнят от добри позиции, а отсъствието на Иняки Уилямс определено се усещаше. В 33-ата минута Муниан центрира остро, а Пате Сис отклони топката в собствената си врата.

Атлетик стигна до изравняването без да има точен удар, но в края на полувремето сериозно притисна гостите. В 44-ата минута Нико Уилямс получи чудесен пас и веднага стреля, но встрани от целта.

През второто полувреме баските вдигнаха оборотите, но и контрите на Райо не бяха безопасни. Влизането на Иняки Уилямс не донесе желания ефект. Нападателят на Атлетик в няколко ситуации показа бързината си, но след това бъркаше при паса.

Четвърт час преди края наставникът на Райо Андони Ираола пусна Фалкао и бившата звезда на Атлетико Мадрид му се отблагодари със скопоценен гол в продължението. Ел Тигре засече с глава центриране на друга резерва - Бебе, и осигури на мадридчани трета победа в последните 4 мача.