Фалкао направи ударно завръщане в Ла Лига

Ветеранът Радамел Фалкао направи отличен дебют за Райо Валекано, след като вкара единия от головете за успеха с 3:0 над Хетафе в мач от 5-ия кръг на Ла Лига. Ел Тигре се появи като смяна в 71-вата минута и 11 по-късно беше точен за 3:0. 35-годишният колумбиец подписа с Райо преди няколко седмици като свободен агент, след като напусна Галатасарай. За последно Фалкао беше играл в испанския елит преди осем години с екипа на Атлетико Мадрид.

Капитанът Оскар Трехо изведе Райо напред в 9-ата минута от дузпа, отсъдена след сигнал на ВАР. В 78-ата Пате Сис удвои отблизо с глава, а четири минути по-късно Фалкао реши всичко с третото попадение. В заключителните минути Енес Юнал пропусна дузпа за Хетафе.

Това е втора победа за “пчеличките”, докато противникът е в тежък нокдаун, защото има само загуби до момента. Че и днес Хетафе вероятно ще има проблеми, стана ясно още преди началото, когато автобусът на отбора се блъсна в пътен знак.