Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Сочи подгони Зенит, Попето с асистенция (видео)

Бившият капитан на националния ни отбор Ивелин Попов изигра поредния си силен мач за Сочи. Тимът на Владимир Федотов победи с 3:1 Уфа и изскочи на второ място, само на две точки зад шампиона и водач в класирането Зенит. Попето допринесе за успеха с асистенция за втория гол, отбелязан от Кристиан Нобоа.

Мачът започна по перфектен начин за домакините и те поведоха в 11-ата минута, когато точен беше Матео Касиера. Колумбиецът получи пас от Ибрахим Цалагов и от малък ъгъл простреля Александър Беленов. В 35-ата минута футболистите на Сочи пресираха и топката стигна до Попов. Българинът веднага подаде на Нобоа, а той с прецизен изстрел покачи на 2:0.

В началото на втората част Хамид Агаларов върна едно попадение, но това не смути домакините. Попов игра до 64-ата минута, когато бе заменен от Никита Бурмистров. В 83-ата Юрий Журавльов от Уфа получи червен картон, а в добавеното време бившият футболист на Левски Жоаозиньо реши всичко с трети гол за Сочи.

В друга среща днес Динамо (Москва) сензационно загуби на собствен терен от Нижний Новгород. Новакът направи обрат в столицата и вече е на 6-о място в класирането. Динамо поведе в 11-ата минута с гол на Денис Макаров, а малко след почивката Тимур Сюлейманов от Нижний Новгород пропусна дузпа. Изравнителното попадение заби Игор Горбунов в 75-ата минута, а в 83-ата Николай Калинский донесе ценните три точки на гостите.

Нижний Новогород завърши с човек по-малко, след като в 88-ата минута червен картон получи бившият бранител на Локомотив (Пловдив) Лукас Масоеро. Той направи дузпа, която обаче Клинтън Н'Жие пропусна. По този начин Динамо остана на 4-о място и не можа да се доближи само на точка от Зенит.