Под погледа на Меси ПСЖ постигна убедителна победа в дебюта на Донарума

Пари Сен Жермен записа пета поредна победа в първенството от началото на сезона. Отборът на Маурисио Почетино нямаше никакви проблеми в домакинството си на новака Клермон и го победи с 4:0. Андер Ерера се отличи с две попадения през първото полувреме. Килиан Мбапе вкара третия гол в мача в 55-ата минута, а след него се разписа и Идриса Гай.

Срещата бе дебют за Джанлуиджи Донарума с екипа на ПСЖ. Италианският вратар не допусна гол, но и нямаше много работа. Лионел Меси изгледа мача от трибуните на "Парк Де Пренс". Аржентинската звезда не бе в групата за срещата след мачовете си за националния отбор в световните квалификации. По същата причина двубоя пропуснаха и другите южноамериканци, като Неймар и Анхел Ди Мария.

Преди мача феновете на ПСЖ и клубът почетоха Жан-Пол Белмондо. Легендарният френски актьор е един от основателите на парижани през 1970 г.

Тимът на Почетино имаше предимство от началото и до голяма степен реши мача до 31-ата минута. Андер Ерера откри в 20-ата минута, когато след пробив на Хакими вратарят на гостите Десма отби топката, но испанецът я насочи към мрежата с глава. Малко преди голлинията изглежда, че Мбапе докосна топката, но попадението бе записано на Ерера след проверка дали Килиан не е в засада. При второто попадение отново Десма изби топката, този път след удар на Мбапе, тя отново се озова в испанеца, който я насочи към опразнената врата. За него това бе трети гол от началото на сезона.

Десет минути след почивката Мбапе ознаменува добрата си игра с четвъртото си попадение за тази кампания. Той получи топката от Дракслер, надбяга защитата, заобиколи Десма и се разписа в трети пореден мач. Малко по-късно френската звезда пропусна добра възможност да увеличи сметката си. В 65-ата минута удар на Мбапе стреля, ударът бе блокиран, прехвърли Десма и Гай с глава направи резултата 4:0.