Бордо ликува с първа победа под дъжда в Сент Етиен

Бордо излезе победител в надлъгването със Сент Етиен от 6-ия кръг на Лига 1. "Жирондинци" спечелиха с 2:1 на стадион "Жофроа Ришар" и си тръгнаха с трите точки. Срещата се игра при доста силен дъжд, който оказа своето влияние на представянето на двата тима.

Мачът предложи доста интересни моменти и положения пред двете врати. Гостите първи взеха преднина още в 7-ата минута, когато Ясин Адли получи пас на скорост и продължи към Уи-джо Хуан, който хладнокръвно реализира за 0:1.

Сент Етиен обаче успя да изравни в 73-ата минута, когато Уахиб Хазри се възползва от грешка в отбраната на съперника, отне топката в наказателното поле и от малък ъгъл успя да отбележи за 1:1.

В 80-ата минута обаче гостите си върнаха преднината, а отново героят бе Хуан. Този път защитник на Сент Етиен сгреши при изчистването на топката и я подари на Реми Удин, който веднага подаде за корейския си съотборник, а той успя за втори път да се разпише и така да донесе успеха на своя тим.

Така Бордо записа първата си победа за сезона и с 5 точки се изкачи до 14-ото място в класирането. Сент Етиен пък продължава да буксува и все още няма успех, като с 3 точки е на предпоследното 19-о място.