Монпелие остави Сент Етиен близо до дъното

Отборът на Монпелие записа втора поредна домакинска победа с 2:0 над Сент Етиен. Двубоят на "Стад де ла Мосон" бе доста равностоен, но домакините бяха тези, които успяха да се възползват по-добре от положенията си.

В 32-рата минута англичанинът Стефи Мавидиди даде преднина на Монпелие, след като овладя добре подаване на Теджи Савание и безпощадно го прати в долния десен ъгъл. Вторият гол в мача падна в 62-рата минута. Тогава Мавидиди се отличи с чудесно подаване към Валер Жермен и ветеранът безпощадно реализира за 2:0. До края на двубоя гостите от Сент Етиен натиснаха, но не успяха да стигнат дори до почетен гол. В класирането Монпелие събра 7 точки, докато Сент Етиен остава поне временно точно над зоната на изпадащите с 3 точки.