Шоу на Бензема при завръщането на Реал на "Сантиаго Бернабеу"

Реал Мадрид зарадва феновете си с атрактивна победа в първия мач на "Сантиаго Бернабеу" от 560 дни. Отборът на Карло Анчелоти спечели с 5:2 домакинството си на Селта. Капитанът на “белите” Карим Бензема изигра много силен мач и се отличи с хеттрик. На много високо ниво се представи и Винисиус, който се разписа и изработи дузпа. Новото попълнение Едуард Камавинга дебютира с гол, след като влезе в игра в 65-ата минута.

Двубоят обаче не бе лесен за “белите”, като се видяха проблемите в защита. Санти Мина откри резултата в четвъртата минута, а Карим Бензема изравни в 24-ата. Франко Черви отново изведе гостите напред в 31-ата минута. Реал стигна до пълен обрат в началото на второто полувреме. Бензема направи 2:2 секунди след почивката, а Винисиус изведе Реал след асистенция на французина. Камавинга се разписа в 72-ата минута, а три минути преди края Бензема оформи своя хеттрик от дузпа, спечелена от Винисиус.

Реал Мадрид се завърна на “Сантиаго Бернабеу” за първи път от около година и половина за домакинство срещу Селта. При липсата на публика клубът използваше терена “Алфредо Ди Стефано” за официалните си срещи, а междувременно използва момента да направи реконструкция на легендарния стадион. На съоръжението все още има скелета и кранове, но стадионът при двубой от 560 дни и феновете могат да подкрепят отбора. Вчера играчите за първи път тренираха на “Сантиаго Бернабеу” след дълъг период на отсъствие. Клубът пък покани работниците, които участват в реконструкцията на стадиона, да присъстват на двубоя със Селта.

Преди началото на двубоя с минута мълчание бяха почетени всички жертви на пандемията от коронавирус. Имената на бившите играчи на Реал бяха споменати по високоговорителя, като бе отличено и това на бившия президент на клуба Лоренцо Санс.

Самата среща започна на много високо темпо, но Селта първи успя да създаде опасност. Гостите пресираха високо и затрудниха съперника още в началото. В четвъртата минута тимът от Виго шокира феновете на “Сантиаго Бернабеу”. Мигел Гутиерес загуби топката в центъра, Селта организира отлична атака, Санти Мина бе изведен на добра позиция и не сбърка, преодолявайки Куртоа.

Реал можеше много бързо да отговори. След центриране на Модрич Винисуис засече топката с глава, но Дитуро успя блестящо да отрази удара. Последва още една опасна ситуация в наказателното поле. Мигел не успя да отправи точен удар, а “белите” имаха и претенции за дузпа за игра с ръка, но след разглеждане на ситуацията такава не бе отсъдена.

Нова грешка в защитата на Реал подари топката на Мина, който извезе Аспас, но намеса на Начо предотврати гола. Атаките на тима на Анчелоти продължиха и Дитуро трябваше да се справя с удар на Азар. Селта обаче получи нова отлична възможност в 20-ата минута. Логичното, на фона на играта, се случи в 24-ата минута. Валверде бе намерен отдясно в наказателното поле и отлично насочи топката към Бензема, който не сбърка от точката на дузпата и изравни резултата.

Проблемите на “белите” в отбрана продължиха и в този път бяха наказани. В 31-ата минута Начо изрита Яго Аспас, но топката продължи Уго Майо навлезе в наказателното поле и намери Черви. Неговият удар срещна гредата, но той не сбърка при добавката и отново изведе Селта напред. Второто попадение във вратата на Куртоа обърка домакините и те не реагираха както след първото. Въпреки това малко преди почивката Бензема отново прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Реал започна вихрено второто полувреме и в рамките на девет минути стигна до пълен обрат. Секунди след почивката след центриране на Мигел Бензема великолепно насочи топката с глава и домакините изравниха. Французинът добави и асистенция към актива си. В 54-ата минута той отлично изведе Винисиус. Бразилецът напредна и хладнокръвно прати топката покрай Дитуро.

Вратарят на Селта успя да спре Винисуис малко по-късно, но бразилецът направи много силен мач и защитата на гостите нямаше отговор на пробивите му. В 65-ата минута на терена се появи Едуард Камавинга. 18-годишният французин направи своя дебют за Реал и седем минути след него вече имаше гол на сметката си. Блестящ пробив на Лука Модрид завърши с негов удар, вратарят отрази, а Камавинга бе на точното място за добавка на празна врата.

Малко след гола на французина Селта можеше да се върне в мача, но влезлият като резерва Нолито пропусна от отлична ситуация. Три минути преди края пък Бензема стигна до хеттрик. Блестяща демонстрация на техника от страна на Винисиус не остави голям избор на защитниците на гостите и той бе съборен в наказателното поле. Бензема бе точен от бялата точка и вече има пет гола от началото на сезона.

РЕАЛ МАДРИД - СЕЛТА 5:2
0:1 - Мина (4)
1:1 - Бензема (24)
1:2 - Черви (31)
2:2 - Бензема (46)
3:2 - Винисиус (55)
4:2 - Камавинга (72)
5:2 - Бензема (87)