Даниел Малдини дебютира в ШЛ пред погледа на баща си

Един от синовете на легендата на Милан и италианския футбол Паоло Малдини - Даниел, направи своя дебют в Шампионската лига с фланелката на “росонерите”. 19-годишният халф се включи от пейката при загубата на Милан с 2:3 от Ливърпул на “Анфийлд”. В 83-ата минута Даниел Малдини смени Анте Ребич и записа първия си мач в турнира, при това пред погледа на баща си, който в момента е технически директор на “росонерите” и изгледа на живо мача на “Анфийлд”.

Милан, седемкратен клубен шампион на Европа, се завърна в Шампионската лига след седемгодишно отсъствие и след силни последни минути на първата част имаше аванс от 2:1 на почивката, но не успя да се пребори поне за равенство.

След края на двубоя пък Паоло Малдини бе заснет да разговаря приятелски с нидерландската звезда на Ливърпул Вирджил ван Дайк.