Ювентус се завърна на победния път

Италианският колос Ювентус се завърна на победния път, след като разгроми с 3:0 като гост шведския Малмьо на старта на участието си в груповата фаза на Шампионската лига. Торинци стартираха лошо сезона в Серия А, като не постигнаха успех в три поредни срещи, но тазвечершният триумф може да се превърне в катализатор за представянето им на домашната сцена.

Двубоят започва при разменено предимство, като и двата отбора имаха своите шансове. Все пак в 23-ата Ювентус първи стигна до гол, като негов автор стана Алекс Сандро. Бразилецът се разписа с глава след центриране в наказателното поле, като се наложи доста да се наведе, за да насочи топката във вратата. Само четири минути по-късно бразилецът беше много близо до второ попадение, след като беше изведен по фланга с далечно подаване. Той нахлу в наказателното поле и стреля диагонално с левия крак, но топката мина край гредата.

Наполи допълнително влоши ситуацията в Ювентус, Кийн с кошмарен повторен дебют

Ювентус продължаваше да създава положения, но и атаките на Малмьо не бяха съвсем безобидни. В 40-ата минута гостите от Торино организираха интересна атака, завършила с удар на Сандро, но не се стигна до нищо опасно. Така се стигна до 43-ата минута, когато Ювентус получи право да изпълни дузпа за задържане на Алваро Мората в наказателното поле от страна на Ласе Нилсен. Ситуацията беше прегледана от ВАР и потвърдена. Зад топката застана Пауло Дибала, който прати топката в центъра на вратата и под плонжа на стража на домакините. В добавеното време на първото полувреме и Алваро Мората записа името си сред голмайсторите, като прати Малмьо в нокаут.

След паузата Ювентус заигра много освободено при този резултат и организираше с лекота атаките си. Треньорът на Малмьо Йон Дал Томасон предприе смени, но те не доведоха до желания резултат. В 61-ата минута Мората беше близо до четвърти гол за Ювентус, но ударът му беше отразен от вратаря Исмаел Диавара.