Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Наполи допълнително влоши ситуацията в Ювентус, Кийн с кошмарен повторен дебют

Отборът на Наполи постигна пълен обрат и записа важна победа с 2:1 в домакинския си сблъсък срещу Ювентус от третия кръг на Серия "А". Алваро Мората (10') даде ранен аванс на “Старата госпожа”, който беше изцяло заличен с головете на Матео Политано (57') и Калиду Кулибали (85') след почивката. С основна заслуга за победното попадение на “партенопеите” беше завърналият се нападател на “бианконерите” Мойс Кийн, за когото това беше повторен дебют с екипа на торинци.

Лучано Спалети направи три промени в своя състав. Давид Оспина замени контузения Алекс Мерет на вратата, а в халфовата линия се появи Андре-Франк Замбо Ангиса на мястото на получилия травма Станислав Лоботка. Виктор Осимен изтърпя намаленото си наказание и се завърна на върха на атаката на тима, което означаваше, че този път Ървинг Лозано беше резерва, след като другите двама в нападението бяха Политано и капитанът Лоренцо Инсиние, за когото това беше мач номер 400 с екипа на тима.

Промените в състава на гостите бяха цели седем, поради многото отсъстващи. Така в защита мястото си запази само Леонардо Бонучи, а новите имена бяха тези на капитана Джорджо Киелини, както и завърналите се от наеми Матия Де Шилио и Лука Пелегрини. В средата на терена този път възможност да стартира като титуляр получи новото попълнение Мануел Локатели. Триото в атака беше оформено от Деян Кулушевски и Федерико Бернардески по крилата и Алваро Мората в центъра, като и тримата не започнаха от първата минута в миналия двубой.

Още в първите секунди Политано стреля с глава, но топката мина над вратата. Последва начален натиск на домакините, при който те стигнаха само до два корнера. В 9-ата минута Локатели пробва центриране към Уестън Маккени в наказателното поле, но американецът се размина с топката. Само минута по-късно Костас Манолас допусна Мората да му отнеме топката. Нападателят напредна и от малък ъгъл се разписа за 1:0 в полза на "бианконерите". В 19-ата Бернардески опита далечен изстрел, с който не затрудни Войчех Шчесни. Малко след това Политано отправи удар, който рикошира в Локатели и излезе в корнер.

В 24-ата минута Оспина спаси опасен шут на Кулушевски, но и без това беше отсъдена засада на Мората. В 33-ата Осимен поиска дузпа за фал на Киелини срещу него, но такава не последва. В 37-ата Елиф Елмас игра с глава, но топката рикошира в Киелини и стана лесна за Шчесни, който я улови. В 40-ата Мората също стреля с глава, но ударът му завърши над вратата. В 43-ата Инсиние опита рисков пас назад към Оспина, но все пак вратарят успя да изпревари Кулушевски за топката. В последните секунди на първата част Калиду Кулибали пробва шут, който завърши в ръцете на Шчесни.

Второто полувреме също започна с превес на неаполитанците. В 57-ата минута неубедителна намеса на Шчесни при далечен шут на Инсиние позволи на Политано да изравни с добавка. В 59-ата Маккени опита удар по земя, който мина покрай вратата. Минута по-късно Инсиние стреля, но не достатъчно силно, за да затрудни Шчесни. В 62-ата шут на Марио Руи се оказа далеч от целта. В 67-ата Кулушевски отправи изстрел от границата на наказателното поле, но го направи неточно. В 71-ата Бонучи отклони удар на Осимен за корнер.

В 73-ата минута Инсиние беше принудително заменен от Пьотър Жиелински. В 75-ата Фабиан Руис пробва воле, което мина над вратата. В 82-ата резервата Лозано направи поредния пропуск за "партенопеите". В 85-ата при центриране от корнер на домакините влезлият малко по-рано на терена Кийн насочи топката към своята врата, Шчесни успя да я избие, но Кулибали я добута за пълния обрат в мача и крайното 2:1.

Така Наполи записа трета поредна победа през сезона и оглави класирането с пълен актив от 9 точки. Ювентус отново остана без успех през кампанията и затова отборът е едва 14-и в таблицата със само 1 спечелен пункт до момента.

НАПОЛИ - ЮВЕНТУС 2:1

0:1 Мората (10')

1:1 Политано (57')

2:1 Кулибали (85')

Наполи: Оспина, Ди Лоренцо, Манолас, Кулибали, Руи, Фабиан, Ангиса, Политано, Елмас, Инсиние, Осимен

Ювентус: Шчесни, Де Шильо, Бонучи, Киелини, Пелегрини, Маккени, Локатели, Рабио, Бернардески, Мората, Кулушевски