Райо Валекано се развихри срещу четвъртфиналист в Лига Европа

Завърналият се в Ла Лига тима на Райо Валекано изигра феноменален двубой и разнищи Гранада с 4:0 на своя "Вайекас" в мач от 3-ия кръг. Столичани бяха допуснали две загуби без отбелязан гол в първите си срещи, но тази вечер очароваха срещу съперник, който само преди няколко месеца игра четвъртфинал в Лига Европа.

“Пчеличките” нанизаха три попадения още през първото полувреме, с което отказаха футболистите на Гранада. Щастлив рикошет помогна на Алваро Гарсия да вкара за 1:0 след само три минути. В 23-ата Оскар Трехо удвои от дузпа, а фаулираният за нея Ранди Нтека сам покачи на 3:0 в 43-ата. Санти Комесаня направи 4:0 в 58-ата.

Това е и успехът с най-голяма разлика от всички сблъсъци в първенството досега този сезон.