Барса се измъчи с Хетафе, Куман със смело решение в решаващите минути

С много трудности Барселона успя да запише втора победа през сезона в Ла Лига, след като надви Хетафе с 2:1 на “Камп Ноу” в мач от третия кръг. Сержи Роберто вкара за 1:0 още във 2-ата минута, но юношата на каталунците Сандро Рамирес изравни в 19-ата. Мемфис Депай реализира втория гол за “блаугранас” в 29-ата. На трибуните присъстваха близо 20 000 души, което е около 30% от капацитета на стадиона.

Така домакините вече имат 7 точки на сметката си след 4:2 над Реал Сосиедад и 1:1 срещу Атлетик Билбао в предишните двубои. Барса не впечатли с играта си, като позволи на съперника на няколко пъти да застраши сериозно завърналия се под рамката Марк-Андре тер Стеген. И все пак в най-тежките моменти, вместо да заложи на Филипе Коутиньо и/или Миралем Пянич, наставникът Роналд Куман пусна в игра двама юноши - Нико Гонсалес (19 г.) и Гави (17 г.). За втория това беше дебют в първия тим, а първият вече беше записал няколко минути.

Куман пак избра Антоан Гризман, Мартин Брейтуейт и Мемфис Депай да играят в атака. Неговите проблеми са в защита, където титулярната двойка в центъра на отбраната Жерард Пике-Ерик Гарсия пропусна срещата, а вместо тях играха Роналд Араухо и Клеман Лангле. Сержи Роберто действаше като халф вместо Педри, а новото попълнение Емерсон Роял зае позицията на десния бек за първи път като титуляр. Изненадващо в последния момент Миралем Пянич бе включен в групата, макар вчера Куман да каза, че той ще е извън списъка, защото е пред трансфер.

25 Барселона - Хетафе

Тимът на Хетафе пък записва трета загуба, макар да демонстрира, че не е слаб. Титуляри за отбора бяха двама юноши на Барса - Карлес Аленя и Сандро Рамирес, както и набелязаният за трансфер на “Камп Ноу” халф Мауро Арамбари. Българският вратар Виктор Николов не беше в групата.

"Блаугранас" започнаха по мечтан начин с гол още във 2-ата минута. Реализира го Сержи Роберто след прострелно центриране на Жорди Алба.

Карлес Аленя отправи опасен удар към вратата на Марк-Андре тер Стеген в 8-ата минута, но топката излезе в аут. Това беше първата възможност за гостите. Успешен обаче се оказа вторият шанс пред Хетафе. В 19-ата Сандро Рамирес направи двойно подаване с Аленя и "разстреля" стража на домакините за 1:1.

Барселона отново поведе в 29-ата, когато новият нападател Мемфис Депай матира защитата на Хетафе с нисък удар - 2:1.

Каталунците продължиха да водят играта, но не стигаха до положения. В 41-вата минута всички изтръпнаха, след като Тер Стеген легна на земята с разперени крайници, след като неволно беше ударен в главата от Юнал. След намесата на медицинския щаб германецът се възстанови и продължи участието си в мача.

Барселона не стартира добре второто полувреме. Хетафе можеше да изравни в 55-ата, но Аленя се забави и загуби топката на около 8-9 метра от вратата. В 60-ата пък Тер Стеген трябваше да спасява удар на Неманя Максимович. В тези силни за гостите минути Сержи Роберто изненадващо се оказа зад защитата, но с глава насочи кълбото право в ръцете нв вратаря.

Постепенно Барса си върна водещата роля в мача, но пък междувременно Роналд Куман пусна в игра юношите Нико Гонсалес (19 г.) и Гави (17 г.), които са халфове. За Гави това беше дебют в първия отбор в Ла Лига, докато Гонсалес вече беше записал няколко минути. И тъй като времето напредваше, Хетафе вдигна темпото в стремежа си да притисне противника. Наставникът на Барса реши да се подсигури в защита, вкарвайки Оскар Мингеса на мястото на Гризман. В 85-ата Мемфис пропусна да сложи точка на спора, след като от 3-4 метра засече неточно подаване на Сержиньо Дест

Любопитното е, че днес феновете на Барса не скандираха името на Лео Меси, а запяха песен с обиден текст по адрес на Пари Сен Жермен. Това се случи в 10-ата минута, за която запалянковците се заканиха всеки път да скандират името на бившия капитан. След паузата Барса ще гостува на Севиля (11 септември), а Хетафе ще приеме Елче.