Бивша трансферна цел на ЦСКА - София с изумителен гол при победа на Венеция

Отборът на Венеция спечели сблъсъка на новаците и така постигна първата си победа след своето завръщане в Серия А. “Крилатите лъвове” победиха с 2:1 при визитата си на Емполи, с което беше поставено началото на третия кръг в италианския елит.

Гостите поведоха още в 13-ата минута, когато Тома Анри засече центриране на Джнлука Бусио. В 32-ата крилото им Денис Йонсен остана сам срещу Гулиелмо Викарио, но вратарят отрази неговия шут. В 67-ата Давид Окереке се появи в игра след принудителна смяна. Само минута по-късно нигерийският нападател вкара изумителен гол, след като получи топката в своята половина, пробяга голямо разстояние, справи се с трима противникови играчи и удвои преднината на своя тим с шут по земя. Преди две години италианските медии писаха, че Окереке е бил желан от българския ЦСКА - София. Домакините успяха да стигнат само до почетен гол в 89-ата минута, когато Недим Байрами се разписа от дузпа, свирена за фал на вратаря Лука Лецерини срещу резервата Лиъм Хендерсън.

Така Емполи и Венеция са съответно 11-и и 12-и в класирането, като и двата отбора имат по 3 точки след първите си 3 изиграни мача.