Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Удинезе се разправи с Венеция

Удинезе надигра с 3:0 като домакин новака Венеция в среща от втория кръг на Серия “А”. След драматичното равенство, отново у дома, срещу Ювентус на старта, тази вечер тимът от Удине грабна трите точки по убедителен начин.

Футболистите на Лука Готи отбелязаха един гол през първото полувреме и два през втората част. В 29-ата минута аржентинският нападател Игнасио Пусето изведе Удинезе напред в резултата. Той овладя много добре топката на гърди в наказателното поле на Венеция след центриране на сънародника си Науел Молина и с блестящ изстрел опъна мрежата зад безпомощния страж Лука Ледзерини.

В 70-ата минута испанецът Жерард Деулофеу бе точен за 2:0. До гола се стигна след грешка на футболист на Венеция, който позволи топката да му бъде открадната. Последва шут на Толгай Арслан, Ледзерини спаси, но топката попадна право в Деулофеу и юношата на Барселона направи успешна добавка.

Буквално в последните секунди (90+4) на добавеното време Молина оформи крайния резултат с брилянтен изстрел, при който топката срещна и напречната греда преди да се оплете в мрежата.

За Венеция това е втора загуба за сезона, след като тимът от романтичния град допусна поражение с 0:2 от Наполи в първия кръг.