Северна Македония и Румъния взаимно си попречиха

Балканското дерби между Северна Македония и Румъния от група "J" на световните квалификации завърши без победител. Двата тима направиха нулево равенство в Скопие, от което по-доволни трябва да са гостите. Те бяха принудени да се защитават в голяма част от двубоя, но стигнаха до точката и запазиха третата си позиция във временното класиране.

През март румънците надвиха същия съперник с 3:2, но днешният двубой нямаше нищо общо с този в Букурещ. Северна Македония доминираше, но чистите положения пред вратата на Флорин Ница не бяха много. Домакините стигаха лесно до наказателното поле на Румъния, след което не намираха начин да преодолеят защитата в синьо.

Енис Барди в 15-ата минута и Елиф Елмас в 34-ата пропуснаха най-добрите възможности за Северна Македония до почивката. Гостите също можеха да поведат, но Столе Димитриевски спаси удара на Деян Сореску.

В 52-ата минута Елмас проби и влезе в наказателното поле, но Ница изби с крак. Последва още един шут на Елмас, който беше много неточен. Румънците се бранеха организирано и през второто полувреме рядко допускаха удари към вратата си. В 72-ата минута Разван Марин опита да изненада Димитриевски, но той внимаваше.

Смените на двамата селекционери не промениха нищо. Домакините повече атакуваха, но без ясна идея как да се доберат до гол, а румънците изглеждаха доволни от равенството.

След този мач Северна Македония има 9 точки и е на 4-о място в класирането, а Румъния е трета с 10 точки. Втори са арменците, които се провалиха у дома срещу Лихтенщайн (0:0), а убедителен лидер е Германия.

Снимки: gsp.ro