Нападател на Реал М лиши Северна Македония от успех

Северна Македония изигра един от най-силните си мачове в последно време, но пропусна да спечели визитата си на Исландия (2:2) в световна квалификация от Група “J”, в която е Германия. Участниците на Евро 2020 водеха с 2:0 до 78-ата минута, но след това домакините успяха да изравнят. Голът за 2:2 беше вкаран от 19-годишния нападател на Реал Мадрид Андри Гудьонсен, който е син на местната легенда Ейдур Гудьонсен. За него това е първо попадение с националната фланелка, като то падна едва във второто му участие. Талантът дебютира за държавния отбор само преди три дни срещу Румъния.

С този “хикс” северняците вече имат 4 точки, докато северномакедонците са с два пъти повече.

Западните ни съседи изиграха много силно първо полувреме, в което отправиха 11 удара към вратата срещу само 1 на съперника. Дарко Велковски даде аванс на гостите в 11-ата минута, а в 54-ата Езджан Алиоски удвои.

Домакините обаче не се бяха предали и в 78-ата намалиха чрез Бринар Бярнасон, а в 84-ата точен беше и Гудьонсен.

Засега Гудьонсен играе в дубъла на Реал Мадрид. Той е в клуба от три години насам, а като малък беше в школата на Барселона, когато баща му играеше там. Андри има 23-годишен брат - Свейн Арон Гудьонсен, който играе в Специя.