Дания продължава без грешка към Мондиал 2022

Отборът на Дания продължава победния си ход към Мондиал 2022, след като тази вечер записа шеста победа от шест мача в група F. “Червения динамит” разгроми в Копенхаген Израел с 5:0 и се приближи до класиране на световното.

Всички резултати и голмайстори от световните квалификации в Европа

Двубоят започна шокиращо за домакините, след като Еран Захави откри за Израел в 11-ата минута, но попадението не беше зачетено поради засада. Реферът Тобиас Щилер дори направи консултация с ВАР, преди окончателно да отмени попадението, въпреки, че имаше вдигнат флаг на страничния съдия. С това добрите минути за Израел на “Паркен” приключиха. В 28-ата минута Юсуф Поулсен откри за Дания

Четири минути по-късно датчаните получи право да изпълнят пряк свободен удар, реализиран от Симон Кяер, който изигра своя мач номер 115 с националната фланелка. В 41-ата минута интригата в мача беше убита, след като Андреас Сков Олсен отблизо покачи на 3:0.

Дания продължи да доминира и след почивката и стигна до нови попадения чрез Томас Дилейни в 57-ата и Андреас Корнелиус в добавеното време.

Така четири кръга преди края на квалификациите датчаните водят със седем точки пред Шотландия на първото място, което единствено дава директно класиране на световното. Битката за втората позиция и евентуални плейофи обаче ще бъде жестока.